Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam mam pytanie. Czy gmina może zabrać moją prywatną droge? Sytuacja wygląda tak że kiedyś były wyznaczone działki i drogi i jestem właścicielem tej działki i obok drogi. Za nami jest sąsiad który ma dobry dojazd ale uwidzialo mu się że będzie jeździł tą drogą i że zrobi tak że gmina mi ją zabierze. Jest to możliwe?
#budujzwykopem



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W tym kraju wszystko jest możliwe, ale jak ma dojazd to na normalnej drodze prawnej nie ma takiej opcji. Postaw sobie na końcu betonowe słupki :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ale szczerze mówiąc to się zastanów czy nie chcesz aby gmina tej drogi nie przejęła bo wtedy to ona jest odpowiedzialna za np. odśnieżanie czy jej sprzątanie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: teoretycznie możliwe ale na pewno nie na wniosek twojego sąsiada tylko przy realizacji celów związanych z całą społecznością itp, wtedy może Cię wywłaszczyć za opłatą ale małe szanse :-)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Gminy nie chcą przejmować dróg prywatnych zwłaszcza jak jakiś upierdliwy dziad tam mieszka i zaraz będzie chciał remonty, infrastrukturę, #!$%@? muje.
Prawnie jest to możliwe za odszkodowaniem. Zresztą równie dobrze gmina może wydzierżawić Cię z pola jak zaprojektuje droge przez nią.
Rok czy dwa prezydent wprowadził ustawę, ktora pozwala przejmować drogi powszechnie uważane za publiczne od dekad a przechodzące przez działki prywatne.

Reasumując - możliwości są ale chęci brak.
  • Odpowiedz