Wpis z mikrobloga

Jeśli po wyborach do Parlamentu Europejskiego Korona Grzegorza Brauna nie zostanie usunięta z Konfederacji, to są to ostatnie wybory, w których poprę to ugrupowanie. Od jakiegoś czasu mówi się, że Mentzen bardzo chce pozbyć się Grigorija i mam nadzieję, że dopnie swego.

Absolutnie mam zamiaru głosować na koalicję, na listach której znajdują się zwolennicy teorii o

-Chemitralis
-Autyzmie szczepionkowym
-5G
-Ukraińskim spisku
-Planecie nibiru

To jest partia absolutnie bez struktur. W jej skład wchodzą prawie wyłącznie pokemony i odklejeni radykałowie. Problem jest taki, że tam nie ma kompetentnych osób w żadnej dziedzinie. Brakuje specjalistów w sumie od wszystkiego. To jest dosłownie partia ekspertów z twittera od filmów z żółtymi napisami.

Oprócz tego, to jest partia wodzowska. Poza Braunem są tylko jego cienie. Ludzie na wpół anonimowi, bez większego doświadczenia, wykształcenia i osiągnięć. Dosłownie głośniki propagandowe. Tam się nikt na niczym nie zna. Ani na prawie, ani na ekonomii. Jeszcze nie słyszałem, by Brauniarze takich tematów dotykali.

Najbardziej w moje prawicowe serce godzi mnie jednak jawnie prostalinistyczne i prorosyjskie środowisko. Większość tego elektoratu to jakieś kamractwo, zwykli panslawiści i staliniści, którym ideowo najbliżej do historycznego "PAX" Bolesława Piaseckiego. Oczywiście jakieś 60-70 % z czystej głupoty, bo nie z przekonań wypracowanych na bazie budowania sobie światopoglądu przez lata. Partyjnej wierchuszce taki tor działań też jak widać pasuje i imponuje.

Mam nadzieję, że Konfederacja wprowadzi kilku europosłów, w tym żadnego z KKP i najdalej do końca roku ci szkodnicy zostaną wydaleni. Niech sobie zrobią sojusz z nową partią Korwina i na peryferiach polskiej polityki uprawiają gimnastykę umysłową dla debili.

Ja nie chcę być z tym kojarzony, bo nie jestem partyjniakiem. Do niczego nie należę, swoim ideałom jestem wierny mimo to, ale w stosunku do partii zawsze mam swój limit cierpliwości.

#konfederacja #polityka #oswiadczenie #4konserwy #neuropa
  • 1
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Konfa jest generalnie w patowej sytuacji, ponieważ jak wywalą braunistów to tracą status klubu i przywileje z tym związane (choć wątpię czy Sejm wywaliłby wtedy Bosaka z wicemarszałka).

Ale mimo iż Konfą gardzę to ciężko nie zgodzić się z tą treścią posta, chociaż trochę by zyskali w moich oczach mimo wszystko.
  • Odpowiedz