Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabele! #nintendoswitch czy #steamdeck ?
Wyjeżdżam na tydzień na wycieczkę objazdową, chcę coś czym się nie zanudzę, bo podróże po 5-7 godzin dziennie - mogą zmęczyć psychicznie i ile czytać książek można?. Która konsola lepsza? Chciałbym coś czym się nie zniechęcę. Jak wygląda biblioteka gier na #switch ? Docelowo pewnie chciałbym kupić stacje dokującą, ale to w jakiejś tam perspektywie.

#kiciochpyta #mirkopomusz
  • 21
  • Odpowiedz
@insystem switch to raczej dla gierek od nintendo dla reszty deck

Mam oba

Przy czym średnio switch może lepiej trzymać baterie, a deck będzie lepiej trzymał przy mniej wymagających tytułach
  • Odpowiedz
Docelowo pewnie chciałbym kupić stacje dokującą, ale to w jakiejś tam perspektywie.


@insystem: stacje dokującą masz w zestawie z konsolą, natomiast jeśli rozważasz lite jest to wersja okrojona, która nie działa ze stacją.

#nintendoswitch czy #steamdeck ?


@insystem: pomyśl w co chciałbyś pograć i taki sprzęt wybierz. Uwzględnij też to, że Switch jest bardziej mobilny i daje możliwość gry z kimś na jednej konsoli.
  • Odpowiedz
@insystem: Mam to i to i powiem szczerze że steam deck lepszy jeżeli jesteś "gamerem" zaś Switch jeżeli takim "niedzielnym graczem".

Większość gier ze steam działa poprawnie, czasem trzeba się pobawić można też odpalać gierki spoza steam - niektóre- np World of Warcraft, ale tu już trzeba sie pobawić w konfigurację etc. Minusem steam decka jest brak możliwości wyciągania bocznych paneli i zrobienia z nich pada no i brak stacji dokującej. Na duuuuży plus jest fakt że masz dostęp do bilbioteki steam (ale np, Xbox Game Pass już nie :( ), co ze względu na ceny gier na Switcha może już na starcie rekompensować cenę konsoli. No i jest mocniejsza od Switcha, dają radę nawet nowe gry.

Switch za to jest łatwiejszy w obsłudze, fajne są wyjmowane pady, można sobie dokupić zestaw drugi i w niektóre gierki grać w 4 osoby np. Maria Carts, duuuuży minus to ceny gier (choć są też na nośniku coś ala karta pamieci i można je sprzedawać), no i liczba gier mocno
  • Odpowiedz
  • 1
@robertx: nie wiem jak wygląda transport autokarowy w tym wypadku. Powerbanki biorę trzy x 10Ah więc raczej wystarczy, a zamierzam też część trasy spać. ROG trochę poza moim budżetem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mosimir: Bardziej w kontekście gier to jakieś platofrmówki, może prosto coopy, aby nie zdechnąć z nudów. Jeśli chodzi o gry to na Steam mam całkiem sporą kolekcję, więc część kupna gier odpada.
@OlFunkyBastard
  • Odpowiedz
@insystem: Steam Deck jest przenośny niczym cegła, to jest naprawdę wielkie i ciężkie bydle które do tego zjada baterię jak głupi o ile nie grasz w jakieś proste gierki 2D.
Switch to super opcja, dużo mniejszy, lżejszy, gry ekskluzywne to najlepsze gry ostatnich lat i warto zagrać w każdą jedną. No i do tego możecie grać razem bo prosto z pudełka masz dwa kontrolery po rozłożeniu. No i w zestawie
  • Odpowiedz
@insystem: na steam decku możesz emulować wszystkie gry ze switcha i wiele z nich działa nawet lepiej niż na samym switchu. Ja miałem problem tylko z zeldą totk, bo działa w 20-30FPS. Wszystkie inne gry to blisko 60FPS, nawet zelda breath of the wild działa w 50-60FPS no i grać też możesz w 2 osoby, tylko musisz mieć dodatkowego pada.
  • Odpowiedz