Wpis z mikrobloga

@Cooperr Z portfelem jest tak że sam go musisz stworzyć i się z nim dobrze czuć. I pewnie słyszałeś to wszędzie i tego jeszcze nie rozumiesz. Ale spokojnie, zrozumiesz. Kupuj, popełniaj błędy, edukuj się.
  • Odpowiedz
  • 0
@Morgan87: @Flaw @zjadlbym_kebaba @gruba-ryba

też myślałrm o tym, ale jakoś tak nie wiem dlaczego nie chcę się zamykać tylko na rynek amerykański.
Dzięki MSCI jestem na wszystkich rybkach rozwiniętych (60% z nich to i tak usa) więc myślę że większość spółek z USA i tak mam w portfelu.
Jestem młody i bardzo optymistycznie nastawiony na nowe technologie, dlatego chcę też
  • Odpowiedz
EMI IMI w sumie wziąłem symbolicznie - czytam sobie książkę Iwucia i jakoś tak stierdziłem żę może to być spoko opcja


@Cooperr: też na początku popełniłem ten błąd xd po miesiącu poszedł do kosza i kupiłem iuit.uk
  • Odpowiedz
@Cooperr: Sugerujesz się Iwuciem, no ok. W ostatnich filmach mówił że redukuje EM jak i złoto. I co zrobisz tak samo ? a jak za rok, zmieni strategie to też pójdziesz za nim ?

Złoto wg mnie powinno być fizyczne. Możesz je sobie pomacać, pogapić się w nie, to sprawia frajdę. Rozbijanie EM, DM plus jeszcze spółki technologiczne.... DM to głownie spółki technologiczne.

Kup sobie jeden ETF na cały świat.
Kup sobie obligacje w ilości jaka ma Cię zabezpieczyć w przypadku utraty dochodu i krachu
  • Odpowiedz
@Cooperr:
Ogólnie to też wiele zależy od tego kiedy zaczelo sie inwestować. Oczywiście nikt nie przewidzi, czy teraz względem następnych wielu lat jest tanio, czy drogo (w uproszczeniu się niby da). Ja miałem to szczęście, że zacząłem praktycznie w samym dołku kupować MSCi na rynki rozwinięte, ale gdybym miał zacząć właśnie dzisiaj to pewnie bardziej bym się stresował. Od stycznia w sumie nawet już przestałem wrzucać w MSCI na rzecz
  • Odpowiedz