Wpis z mikrobloga

Stoję przed zakupem #smartfon z #android i mam #pytanie : Jak bardzo o ergonomii korzystania ze smartfona decyduje jego nakładka (touchWizz, Sens itp.), a jak aplikacje, widgety i modyfikacje ? Zadaję to pytanie, ponieważ zastanawiam się nad #nexus5 z czystym androidem, a #galaxys4 . Czy dodając różne aplikacje i dodatki ze sklepu Google Play, będę mógł zbliżyć się funkcjonalnością do galaxys4? Zapewne niektóre opcje i funkcje z TouchWizza będą nieosiągalne dla Nexusa ? Nieprawdaż ?
  • 8
@golebiow6: mam Samsunga i o ile mogę polecić sprzęt, to producenta już nie. NIC z nimi nie załatwisz, NICZEGO się nie dowiesz. S4 będzie miał pewnie wsparcie jeszcze przez pół roku, po czym pocałuj nas w dupę.

Podstawowy launcher możesz wymienić instalując po prostu inną aplikację z neta - na to w ogóle nie patrz. Bierz to co Ci się bardziej podoba sprzętowo i "wyglądowo", nie patrz w ogóle na programy
@golebiow6: Aparat to jest konkretny sprzęt i jako tako ma ograniczone możliwości. Czyli nie zrobisz nagle zdjęcia HD czy 12MPix na aparacie 5MPix. To co daje Ci inna aplikacja, ewentualne automatyczne filtry, automatyczne panoramy, możliwość wyostrzania, rozmazywania całości lub fragmentów, nagrywanie filmu po wykryciu ruchu itp. Czyli zmienia się jakby zakres tego co możesz zrobić z gotowym już zdjęciem.

Są tacy, którzy twierdzą, że po wymianie programu nagle mogą startować w
@golebiow6: Hardwaru nie zmienisz, softwarem możesz "poprawić" niedoskonałości zdjęcia, a to jaką aplikację wybierzesz zależy od Ciebie. Ważne, żeby do zdjęć mieć dobre warunki. S4 tak czy siak będzie miał przez parę lat wsparcie przez niezależnych developerów, chociażby przez CyanogenMod. TouchWiz jest tak zapchany niepotrzebnymi rzeczami, przykładowo system od CyanogenMod zajmuje 200MB i działa na nim wszystko to co na sofcie od Samsunga, możesz go dostosować jak sobie chcesz, a Samsung