Wpis z mikrobloga

Hej. Szykuję się do pierwszego poważnego zakupu rowera, który mam zamiar używać do regularnego codziennego jeżdżenia do pracy/w ramach aktywności fizycznej 2-5 godzin dziennie, a także na jakieś rzadkie wyjazdy ok. 100 km. Nie znam się w ogóle na rowerach, ale uznałem w jakiś powierzchowny sposób, że gravel będzie dobry.

Chcę kupić coś za najlepiej do 3.5 k. Na co zwracać uwagę? Brać jakieś używki z OLX czy ze sklepu? Jestem kompletnie zielony w tej sprawie i proszę o poważne opinie ekspertów z wykop.pl.

#rower #gravel
  • 6
  • Odpowiedz
@na_ulicy_maslo_trzaslo: Ostatnio mało, bo jestem na zwolnieniu. Dodatkowo miałem zepsuty rower. W poprzednim roku przez 4 miesięcy robiłem na początku dnia ok. z 25 km. Potem parę kilometrów do pracy i z pracy. A potem jakieś 10 km minimum sobie jeździłem już poza pracą po mieście. Nie mierzę tego niczym, więc muszę jakieś niedokładne liczby podawać.

jak do pracy to moze jakis trekingowy, czy miejski?


@josan: Skupiam się
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar: jak to ma być do pracy, to zrób sobie z górki i kup rower trekingowy/miejski. Z błotnikami, bagażnikiem (tam powiesisz sakwę, w którą wrzucisz torbę do pracy), a idealnie z dynamem i światłem „z koła”.
Nawet jak nie planujesz jazdy w deszczu (chociaż proponuję spróbować z ubraniem do tego, niedrogo, a może się przekonasz), zdarzy się wjechać w kałużę.
Dedykowane błotniki >>>>> cokolwiek akcesoryjnego montowanego na „gravelu”.
Coś, o
  • Odpowiedz
  • 0
@NonOmnisMoriar w takim razie w tej kasie możesz upolować Rometa Aspre 1. To już sprzęt ze sporymi możliwościami, jeśli chodzi o dystans, a też wyróżnia się, bo spawany tu w PL
  • Odpowiedz