Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 17
Ryż stawia się na stole w jakimś naczyniu, wszystkie składniki pokrojone na talerzykach, obok arkusze nori i każdy sam zwija sobie ręcznie takie sushi jakie chce.

W Polsce jest słaba dostępność surowych ryb nadających się na sushi, ale można zrobić je też z innymi rzeczami z jakimi się chce typu. smażony kurczak czy wołowina.
MG78 - Ryż stawia się na stole w jakimś naczyniu, wszystkie składniki pokrojone na ta...

źródło: temaki-sushi

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 12
@jaceks653: Nie dodaję znalezisk ze swoim contentem już, a z samego portalu przecież nigdy nie odszedłem tylko trochę ograniczyłem do kilku tagów i lurkowania.
  • Odpowiedz
@MG78: O fajnie, że można wszystko do tego wrzucać. Mam w domu trochę wodorostów, to sobie dzisiaj zawinę schabowego, ziemniaka i mizerię.
  • Odpowiedz
@MG78: nigdy tego nie zrozumiem, bo to żadne tam sushi, tylko "weź sobie nałóż ryżu pod te warzywa". Tak jak burger z fancy burgerowni, który się wywalił bo był za wysoki i teraz de facto jest już mielonym z bukietem surówek.
W domu to jeszcze jakoś ujdzie bo to tak jakby podczas szykowania dania stwierdzić "a #!$%@?, nie robie, zeżremy składniki", ale w knajpach to niezła beka płacić za niedokończone danie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@tellet: ale temaki sushi to właśnie typowe domowe sushi i takie się w domach robi właśnie najczęściej, swoją historią sięgają jeszcze XIX wieku
  • Odpowiedz
@MG78: no ok, nazywaj to wedle uznania dla mnie to po prostu ryż i składniki.
Tak jak jajka w kartoniku, schab w opakowaniu, patelnia i bułka tarta, nie nazywają się od razu schabowym, a cały kawałek polędwicy, tatarem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz