Wpis z mikrobloga

Mój stary to fanatyk Korwina. Pół mieszkania #!$%@? książkami i pamfletami o wolnym rynku, państwie minimum i libertarianizmie. Średnio raz w miesiącu przynosi do domu jakieś nowe ulotki albo broszury, które potem czyta na głos, jakby to był jakiś #!$%@? manifest. W pokoju ma plakat z Korwinem i na każdej rodzinnej imprezie musi opowiadać o złu socjalizmu. W zeszłym tygodniu zaprosił na obiad swojego kumpla, żebyśmy wszyscy mogli posłuchać, jak dyskutują o kapitalizmie. Wszyscy słuchaliśmy z udawaną fascynacją, a mama robiła dobrą minę do złej gry.

Kiedyś próbowałem mu wytłumaczyć, że może warto by było posłuchać też innych opinii, to się na mnie wydarł, że jestem ogłupiony przez lewackie media. Potem przez trzy godziny opowiadał mi, jak Korwin jedyny mówi prawdę i że kiedyś ludzie to docenią.

Ale najgorsze jest to, że stary nie odpuszcza. Jak tylko coś się dzieje na świecie, to od razu ma gotową teorię spiskową i dowód, że Korwin miał rację. Jak wyjdzie jakaś nowa ustawa, to zaraz #!$%@? krzyczy, że to kolejny krok do komunizmu. Nawet jak szliśmy do babci na imieniny, to cały czas gadał o tym, jak to Unia Europejska nas wykańcza.

Kiedyś przyszli do nas sąsiedzi i stary, zamiast pogadać normalnie, zaczął ich nawracać. Tamci ledwo co weszli, a on już im wciskał jakieś książki Korwina. Nie minęło pięć minut, a sąsiedzi się pożegnali i powiedzieli, że muszą wracać do domu.

Ostatnio zaczął mówić, że jak Korwin nie wygra wyborów, to on wyjeżdża z kraju, bo nie ma sensu żyć w takim miejscu. Mama już nie wytrzymuje, ale jak mu coś powie, to zaczyna jej wykładać o obowiązku obrony wolności i patriotyzmie.

Jak byłem młodszy, to jeszcze starałem się z nim dyskutować, ale teraz już nie mam siły. Jak tylko zaczyna gadać o polityce, to udaję, że mnie nie ma. Wolę wyjść z domu i posłuchać ciszy niż kolejny raz słuchać o tym, że państwo to złodziej i że tylko Korwin nas uratuje.

I tak żyjemy, w cieniu plakatów i książek Korwina, czekając, aż stary znowu znajdzie kogoś, kogo będzie mógł nawracać na swoje poglądy. Ale szczerze mówiąc, boję się, że nigdy się to nie zmieni.

#korwin #heheszki #chatgpt #pasta #polityka #sorek
Jariii - Mój stary to fanatyk Korwina. Pół mieszkania #!$%@? książkami i pamfletami o...

źródło: comment_1672315494J3hALH3k32UFvqhN7u5fG5

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz