Wpis z mikrobloga

Dobra, zamknąć mordy na tagu, ja teraz piszę.

Jako przegryw z klątwą na karku postanowiłem podjąć dorosłą decyzję o wyprowadzce na swoje. Oczywiście, nie będę brał żadnego gówno kredytu, tylko na wynajem na początek.

Są dwa powody dla których chce się wyprowadzić: Pierwszym jest to, że w ciągu ostatnich kilku dni znalazłem kilka chętnych cichodajek za pieniądze, które oczywiście lokum nie mają a do samochodu nie chcą. Jak będę miał lokum, będę TEORETYCZNIE miał większe możliwości, chociaż wciąż mam z tyłu głowy, że klątwa gdzieś tam siedzi.

Po drugie: Mam prace, samochód i policzyłem sobie że mogę się sam utrzymać, a hajs i tak sobie ładny odłożyłem mieszkając z rodzicami, więc poduszkę jakaś tam mam a teraz też coś zdołam odłożyć i tak. Co prawda nie za dużo, ale bilans powinien być dodatni.

Tylko jestem zaszokowany jedną rzeczą przy szukaniu mieszkania.....Praktycznie nie ma miejsca w nich na komputer stancjonarny :| Albo będę musiał się przebranżowić na, ha tfu, laptopy, albo będę musiał kombinować. I to mnie najbardziej boli. Jak oglądam te mieszkania, to #!$%@? jak pomyślę sobie o tym gdzie mam wsadzić PC'ta to mnie szlak trafia. Paradoskalnie tanie babcine mieszkanka mają większy potencjał na wsadzenie PC'ta niż nowoczesne apartamentowce LOL.

Podobnie internet. Czy serio muszę pożegnać się z kablem? Co prawda moja płyta główna obsługuje wifi więc to nie problem się połaczyć do bezprzewodowej sieci, ale jak chciałbym światłowód na kablu to co? Ma ktoś jakieś doświadczenai z tym? Bo ja nie wiem co zrobić...

#tinder #rozowepaski #divyzwykopem #wychodzimyzprzegrywu #gdansk #pytanie #nieruchomosci #wynajem
  • 32
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka typ się wyprowadza na swoje, byle jakieś segzy za pieniądze mieć
Śmiechu warte

Nie lepiej zamiast przez 3 miesiące wydać z 7.5 k na samotną klitkę, pojechać na wakacje do jakiejś Brazyli, Tajlandii czy innego kraju łatwych dziewczyn (tak, Polska najłatwiejsza)
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka:
To sie umów ze szmulą w hotelu a nie #!$%@? bedziesz styl życia zmieniał. U rodziców przynajmniej oszczędzasz na coś fajnego.

tak btw 3 czynsze i masz śliczniutką sex doll, to już nie jakieś dmuchane lale jak kiedyś tylko realizm
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka: Da się znaleźć, ale to też zależy. Ja teraz jak wynajmuje 40m2 to mam miejsce na kompa, ale tylko dlatego że do mieszkania jest też komórka lokatorska i można było tam wypieprzyć babciny kredens i ławę, a za to wnieść normalne biurko i fotel obrotowy. Ale tak musiałem mieć swoje biurko i fotel imo na swoim sprzęcie zupełnie inny komfort ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka: na co ci jakieś światłowody i umowy na w #!$%@? miesięcy jak nie wiadomo ile tam będziesz mieszkał. Zakładam że wyprowadzasz się do miasta więc internet na kartę w telefonie, hotspot wifi i w 5 dyszkach się zmieścisz miesięcznie bez problemu.
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka
każdy raczej biurko i fotel dokupuje sam, naprawdę jak się postarasz to wykombinuje się miejsce, chyba, że chcesz wynająć klitkę 19m2. fotel i biurko kupujesz najtańsze w Ikea albo szukasz czegoś po taniości na olx.

Czasami da się ciągnąć internet po kablu, ale w mieszkaniu jest to zwyczajnie niewygodne. Skoro masz stacjonarke to nie wiem w czym problem jest kupić kartę sieciową zewnętrzna i podłączyć na USB? koszt 40 zł
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino: sex doll to trochę głupio mieć mieszkając z rodzicami.

@Pralko-suszarka A co do tego że niby ma być bzykanko z jakimiś cichodajkami to dziwna sprawa bo przecież hotel to prostsza opcja. Głupio wynająć mieszkanie żeby okazało się że "hehe to takie żarty były z tym bzykaniem za kasę, za dziwkę mnie masz?"
  • Odpowiedz