Wpis z mikrobloga

Lekarze bronią swojego rynku przed innymi ludźmi. Na rynku IT do teraz było przyzwolenie na zatrudnianie ludzi bez bootcampach.

Ja ostatnio rekrutuję ludzi i jak ktoś jest bez bootcampa to zawsze zadaję trudne pytania przez co nigdy się nikt nie prześlizgnie. Natomiast jak ktoś przychodzi z bootcampem programistycznym a tym bardziej po tych topowych to zawsze zadaję mniej trudne pytania czy pomogę w odpowiedzi. Rozmowa jest bardziej "miękka" zawsze podrzucę takiej osobie lepszą stawkę niż chciała czy zaoferuję lepsze opcje. Powinniśmy chronić nasz rynek przed ludźmi z zewnątrz. Dodatkowo teraz dzięki temu, że jest więcej programistów na rynku to wymieniam starych pracowników bez bootcampów na nowych ze bootcampami. Także polecam wszystkim aby inni też tak robili. Dzięki czemu będziemy pracować z dobrymi ludźmi a nie "wyrobnikami" z umiejętnością stylowania przycisku. Rynek dzięki temu też się trochę znormalizuje.

#pracait #programista15k #programista25k
  • 6
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: ja to w ogóle jak prowadzę rozmowę to nie biorę osób z IT, czasami nawet z naszych magazynów przenoszę ludzi na stanowiska związane z IT bo mogę ich od nowa uczyć i nie przychodzą mi żadne mądrale co myślą że rozumy pozjadały. Jestem fanem budowania rynku IT od nowa ludźmi których sobie sami wyszkolimy od zera.
  • Odpowiedz
atomiast jak ktoś przychodzi z bootcampem programistycznym a tym bardziej po tych topowych to zawsze zadaję mniej trudne pytania czy pomogę w odpowiedzi.


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Dajesz łatwiejsze i pomagasz, bo wiesz od razu że sobie nie poradzą z trudniejszym pytaniem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: po ch*j starym programistom boot camp jak już się zapakowali w rynek? ( ͡º ͜ʖ͡º) i siedzą w nim od lat? i co to za wyrocznia jest ten boot camp lol xD gejm czeńdżer must have over 9k w 2024. Ja na boot campowców patrzę jak na skrzywdzone groszki silną ręką rynku i marketingu :/ . to jakby firma przejeżdżała przez wioskę wygłodniałych i żądnych
  • Odpowiedz