Wpis z mikrobloga

Hello #motocykle mam #pytanie może gupie może mondre nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Smaruje łańcuch tym co na foto, ten łańcuch jest potem strasznie klejący, jakby tępy. To tak ma być? Serio pytam
Jeszcze coś przy okazji, do tej pory używałam przed smarowaniem gotowych czyścikow w sprayu ale gdzies wyczytałam o nafcie świetlnej. To dobry pomysł?
Nie zdejmę sobie łańcucha ale jakby przelać w butelkę spray to da radę??
#motoryzacja #motomirko
lililith - Hello #motocykle mam #pytanie może gupie może mondre nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...

źródło: temp_file1225713586302253667

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@lililith: tak ma być to jest taki rodzaj smaru, który dłużej się utrzymuje na łańcuchu

tylko trzeba pamiętać, że to jest ficzer na asfalcie gdzie jest czysto i bug na piasku i syfach, bo wtedy on bardziej łapie syfy i łańuch szybciej się zużywa
  • Odpowiedz
jakby przelać w butelkę spray to da radę


@lililith: da radę. I zajebiście czyści jednocześnie nie jest szkodliwa dla łańcucha. Polecam.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: @lililith nie byłbym pewny czy mycie myjką pod ciśnieniem to dobry pomysł. Woda dostanie się do środka łańcucha i będzie rdzewieć. To nie jest łańcuch rowerowy. Ma oringi i woda pod ciśnieniem może się tam dostawać. Lepiej naftą i taką szczotką, co czasem dają za darmo do smarów, wyszorować.
Co do lepkości. Sam smaruję bel-rayem, też jest lepiący ale do jazdy po asfalcie się nadaje. W offroadzie by zabił łańcuch
Bodzias1844 - @fotograf_warszawiak: @lililith nie byłbym pewny czy mycie myjką pod ci...

źródło: Lancuch-BMW-M-Endurance-bez-smarowania-i-bez-naciagania-4

Pobierz
  • Odpowiedz
ten łańcuch jest potem strasznie klejący, jakby tępy.


@lililith: daj fotę jak wygląda łańcuch po nasmarowaniu.

Też używałem podobnego (białego) i waliłem go po prostu za dużo (za pierwszym razem wyglądał jak schabowy wsadzony do mąki i jajka, czekający na wsadzenie go do panierki/bułki tartej).
  • Odpowiedz
@lililith: Też kiedyś tak smarowałem i co jakiś czas czyściłem łańcuch naftą. W końcu stwierdziłem, że mam dość czyszczenia łańcucha, zębatki i całego boku motocykla z tego kleistego gówna i założyłem olejarkę.
  • Odpowiedz
@lililith: Dokładnie. Raz na jakieś 1000 kilometrów dolewasz trochę oleju do zbiorniczka i masz wywalone.
Na początku trzeba się tylko trochę pobawić z regulacją dawki ale szybko się zorientujesz, o co chodzi.
Wadą może być to, że obszar wokół łańcucha jest cały czas tłusty ale wolę olej, który łatwo schodzi niż ten lepki smar, którego warstwa potrafi przyrastać.
  • Odpowiedz