Wpis z mikrobloga

@michcio tak, docelowo tam będzie roznicowka selektywna, typ F o prądzie upływu 300mA.

A czy mógłbyś bardziej szczegółowo wyjaśnić dlaczego w układach tn ta dodatkowa różnicowka nie ma sensu?
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert roznicowki typu A, różnicowka za ogranicznikiem przepięć docelowo typ F.
Szyny zostaną przykręcone śrubami w swoje miejsce, nie rozumiem czego nie rozumiesz ;p szafa jest już osadzona w ścianie. Wcześniej pogrupuję sobie przewody przyporządkowane do poszczególnych bezpieczników i przyłapie do ściany szafy trytytkami z przylepcami.
  • Odpowiedz
nie rozumiem czego nie rozumiesz ;p


@ComboBreaker: właśnie przeciągania makaronu przez gotową rozdzielnicę, ja bym to wolał układać piętrami na właściwym miejscu, ale jak ktoś woli bawienie się w ginekologa jego wybór.
A i pokaż te

trytytkami
  • Odpowiedz
Układ sieci to jak wspominałem tncs, podział pen w złączu.


@ComboBreaker: no to moim zdaniem rozdzielnia git! ( ͡° ͜ʖ ͡°) naprawdę o drobnostki bym się czepił, ale szkoda strzępić ryja a Tobie podcinać skrzydeł, bo niestety era papudractwa elektrycznego coraz ostrzej wchodzi ....
Powiesz na co ten samotny bezpiecznik na samej górze i czemu L+N w obudowie 1p.? Do Siemensa masz jakiś dostęp? Modułówkę zdominowały
  • Odpowiedz
@bdg-bro ten na samej górze to wyłącznik różnicowo-nadprądowy, zabezpiecza obwód który wychodzi na taras (gniazdko i może jakaś lampa).
Siemensa cześć kupiłem okazyjnie część normalnie w sklepie allegro - ceny wyszły porównywalne do Hagera, którego też brałem pod uwagę.

O co byś się czepił, pisz śmiało, chce wiedzieć :)
  • Odpowiedz
@ComboBreaker:
-Blok rozdzielczy na rozdzielnicę domową, to chyba trochę przerost formy nad treścią. Zazwyczaj wystarczy mostek na końcówce podwójnej.
- gdybyś 4 RCD 1f zamienił na 2-3 RCD 3f finansowo wyszłoby podobnie, a nawet taniej, a niezawodność dalej byłaby na podobnym poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- zbędna szyna N przy zestawie RCD 4p + zabezpieczenie 3p.
- jak poszedłeś w takie rozplanowanie, to mogłeś jedną
  • Odpowiedz
  • 0
@bdg-bro: odpowiadam kolejno:
1. Blok rozdzielczy użyłem dlatego, że po prostu łatwiej mi to było rozplanować. Wiem, że zdania co do jego używania w domach jednorodzinnych z małymi rozdzielnicami są podzielone, ale jakoś łatwiej mi było z nim niż bez.

2. Tu też czytałem różne rzeczy co do użycia różnicówek 3F przy obwodach 1F. Generalnie ci, których podglądałem i na których się wzorowałem stosują zasadę że różnicówka 3F na obwody 3F, a różnicówka 1F na obwody 1F. Robię to pierwszy raz, nie chciałem próbować żadnych kombinacji żeby sobie nie utrudniać po prostu.

3. Szyna faktycznie bez sensu,
  • Odpowiedz