Wpis z mikrobloga

Leci już piąty tydzień na #emigracja. Moja pierwsza, trochę późna, bo mając 29 lat. Życie tutaj takie samo, ludzie podobni. Pracuję fizycznie, ale praca nie jest ciężka, pod dachem, na jedną zmianę, bez weekendów. Kilka euro więcej niż minimalna na godzinę, nie narzekam póki co, na stanowisku kierowniczym w Polsce zarabiałem mniej niż tutaj miesięcznie. Pracuję przez agencję - współczuję niektórym tylko mieszkania z obcymi ludźmi w pokoju. Ja mieszkam z partnerką i w takiej konfiguracji jest o niebo lepiej. Pod względem finansowym żałuję, że nie wyjechałem wcześniej. Jeśli będzie jak do tej pory, to pewnie do kraju wrócę tylko po resztę gratów i samochód. Miłego dnia. #holandia
  • 48
  • Odpowiedz
@Fiutyn: Fakt, nie mam pomysłu, ale nie #!$%@? i nie chodzę codziennie #!$%@?/naćpany.
@prukfiarz @CybernetycznyMozgKorwina Ludzie, co z Wami. xD Tak, rzuciłem, bo byłem w stanie wyciągnąć 5-6 tysięcy netto maksymalnie. I jak pisałem, nie pracuję za minimalną, ale tak, fizycznie. I swoją wypłatę z polski robię tutaj w dwa tygodnie, może w dwa i pół, zależy. Nadal finansowo jestem do przodu pracując tutaj, mimo stosunkowo wyższych cen niektórych produktów. I
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: nie ma co tutaj dyskutować z sceptykami. Im nigdy nic się nie opłaca xd powodzenia i trzymam kciuki. Ja już siedzę piąty miesiąc. W sierpniu chce wrócić na dwa miesiące i CHYBA przyjechać tu znowu. Zależy co życie da :) wszystkiego dobrego mirku!
  • Odpowiedz
względem finansowym żałuję, że nie wyjechałem wcześniej. Jeśli będzie jak do tej pory, to pewnie do kraju wrócę tylko po resztę gratów i samochód. Miłego


@Suheil-al-Hassan: To ile zarabiasz i gdzie, bo ja 2100 euro zdalnie, lecieć tam czy nie? Co robisz? Laska co robi, ile zarabia?
  • Odpowiedz
jak chcesz się przywitać to mówisz #!$%@? MORCHE, jak chcesz rzucić po prostu "Cześć" to wystarczy sam #!$%@? tylko bardziej z gardła (that's what she said)


@tigga: Chyba coś namieszałeś. W #!$%@? MORCHE masz gardłowe oba CH, w orginale w tych miejscach jest litera G (goeiemorgen). Jako cześć, jest słowo hoi, czyta się HOJ i tutaj to H jest delikatne.
W #!$%@? MORCHE można pominąć #!$%@? i powiedzieć samo MORCHE.
#!$%@?
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan szczerze to srają się bo wyjechałeś do kraju gdzie 7600 PLN netto to normalność, nie musisz szukać jakiegoś landlorda do mieszkania i jak masz głowę na karku to idzie ułożyć sobie życie

Gratki dla ciebie ja właśnie ruszam do pracy za 2800 EUR netto i zastanawiam się czy zostać na tym czy cisnąć dalej w Holandii lub Niemczech

Jak potrzebujesz porady to się odezwij chętnie doradzę - bo jedynie co te
  • Odpowiedz