Wpis z mikrobloga

#psychologia Czy ktos zna psychoterapeute w bardziej dostepnych cenach ? tj < 200 zl spotkanie ? Niedawno zauwazyelm ze ceny wzrosly, 2 miesiace temu mialem wizyte za 190, a dzis juz sa za 220zl. Ceny troche zaczynaja byc z kosmosu jak dla mnie.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@DartNorbe: wczoraj dzwoniłem do arbera się zapytać.ile za ścięcie brody , rzekł ze 80zl...... nie w centrum
Znalazłem potem combo broda i włosy za 60zl, no ale to nie barber a zwykły fryzjer, ale efekt będzie 'prawie' ten sam.
Myślałem że też to tak działa z tymi psychologami że są po 220 ale też są gdzieś po 120.
To dość wygórowana cena jak za 50 minut kogoś kto na nic
  • Odpowiedz
@oink_oink: Tacy specjaliści jak np. Izdebski z seksuologii za 1h biorą po 400, zwykły seksuolog około 200. Konsultacja u Cierpiałkowskiej z zakresu psychopatologii to podobny koszt. Stawki idą w górę w zależności od renomy, raczej się ich nie zaniża. 120 to bardziej stawki różnej maści szarlatanów bez wykształcenia po jakiś dziwnych kursach. Niestety czas szkolenia psychoterapeutów to 10-12 lat w zależności czy pracujesz z psychologiem czy psychiatrą, reszty po śmiesznych
  • Odpowiedz
  • 0
@DartNorbe: jeśli coś musi kosztować to musi dawać przewidywalne efekty. Póki co to ja widzę że żaden psycholog nie może powiedzieć że cis będzie skuteczne czy nie ani bie bierze odpowiedzialności jak cos spieprzy jeszcze gorzej. Ja mogę płacić i 500zl jeśli ktoś powie ze coś tam się uda zrobić. Uważam że ta cena jest z d--y jeśli ktoś od razu broni się tym że a to nie musi pomóc,
  • Odpowiedz
@oink_oink Efekty pojawiają się w zależności do wielu czynników. To nie jest wymiana żarówki a ingerencja w psychikę poprzez zmianę myślenia. Godzina w gabinecie tygodniowo może jedynie pomóc na gruncie emocjonalnym. Główną praca z psychiką i tak przenosi się na grunt pracy indywidualnej. Problemy behawioralne czy schematy poznawcze nie znikają tak sobie. Często tak myślą rodzice, którzy uważają że psycholog naprawi ich dziecko (takich słów używają) po wielu latach nieprawidłowego wychowywania.
  • Odpowiedz
@DartNorbe:

Często tak myślą rodzice, którzy uważają że psycholog naprawi ich dziecko (takich słów używają) po wielu latach nieprawidłowego wychowywania.

Tak, za duże oczekiwania pokładane są w interwencjach psychologicznych. Wykazuje się, że całe, wieloletnie wychowanie średnio ma minimalny wpływ na człowieka, więc trudno oczekiwać nawet czegoś zbliżonego.

polecam poczytać o eksperymencie Otwartego Dialogu który pokazuje, że rola psychiatry w leczeniu zaburzeń psychicznych jest marginalna - poza przepisaniem odpowiednich leków przeciwpsychotycznych
  • Odpowiedz
To jest maksymalnie ciekawostka, która nie ma przełożenia na kliniczne zastosowanie. Najlepsza interwencja psychologiczna nie wprowadzi w remisję psychozy, manii, depresji, praktycznie i przyczynowo to nie ma wpływu na biologię pacjenta.


@senselessness: W otwartym dialogu wykazano wycofanie objawów psychotycznych wsród 85% schizofreników biorących udział w eksperymencie, bez stosowania leków. To niesamowity wynik, stąd nowe podejście w psychiatrii polegające na leczeniu środowiskowym przy minimalnej ilości leków. Ale to nie na nasze
  • Odpowiedz
@DartNorbe:

W otwartym dialogu wykazano wycofanie objawów psychotycznych wsród 85% schizofreników biorących udział w eksperymencie, bez stosowania leków.

meh, poważne przypadki i tak trafią na leczenie biologiczne. Schizofrenia, bipolar, mdd to również choroby neurodegeneracyjne, a tutaj tylko leczenie biologiczne ma choć cień dowodów na zatrzymanie procesu, czasem częściowe odwrócenie.
  • Odpowiedz