Wpis z mikrobloga

Wg was ceny aut używanych w obliczu stabilizującej się inflacji i konkurencji z Chin potanieją czy podrożeją? Zastanawiam się nad kilkoma modelami i np. taka Skoda Kamiq ze skrzynią automatyczną nówka z salonu rocznik 2023 w wersji Ambition koztuje 95k (nie wiem jak z dostępnością), rocznik 2024 110k.
Tymczasem na otomoto używane Kamiq automat sortując od ceny najniższej praktycznie zaczynają się od 80k do 110k za 4-5 letnie auta z przebiegiem od 40 do 100 tys. przebiegu.

W skajnym przypadku można kupić dopłacić 15 tysięcy zeby mieć nowe auto z salonu zamiast 4 letnie z 50k przebiegu.

#samochody
  • 7
  • Odpowiedz
@excelfinance: ziomuś ale to ma 3 cylidrowy 95 konny silnik od kosiarki.... przeciez to przejedzie niecałe 100k i bedzie szrot..... nie mowie juz o tym ze babcia na wózku inwalidzkim szybciej sie odpycha od tego.....
kilka sztuk juz bylo u mojego mechanika i cieknie to po roku jezdzenia ze wszystkich mozliwych uszczelek!
  • Odpowiedz
@excelfinance: Mi się wydaje, że ze względu na słabą sprzedaż elektryków + konkurencję z chin Unia poluzuje trochę regulację odnośnie sprzedaży elektryków(Przesunie trochę w czasie) i możliwe, że spalinówki jeszcze coś potanieją ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz