Wpis z mikrobloga

Jest ktoś kto inwestuje w chińskie/indyjskie ETFy indeksowe w długim terminie? Chętnie poznam argumenty za i przeciw. Wydaje mi się, że w terminie 20-30-40 lat, dywersyfikacja części portfela w nie, może być opłacalna.

#gielda
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Przegrywek123 mój cel to 30% portfela w indyjskich etfach.


Najprawdopodobniej w ciągu następnych 10 lat zjedzą Chińczyków. Aktualne najbardziej ludny kraj świata.

Do zakupu zamiast Chin: Wietnam, Tajlandia i Indonezja.
  • Odpowiedz
@innv: Indie robią co chcą bo wiedzą że zachód nie może się sobie pozwolić na brak sojuszu z nimi. Pytanie co Indie będą robić jak zyskają pozycję ekonomiczną jaką mają Chiny.
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: coś tam mam w Chińskich spółkach tech, argumenty za to Chiny to przyszłość i ich rynek jest po mocnych przecenach i od 2 lat w akumulacji, spółki takie jak BABA mają c/z na poziomie 15 przy #!$%@? koniunkturze która nie trwa wiecznie
  • Odpowiedz
@innv: no właśnie prognozy demograficzne wskazują, że indie mają bardzo duży potencjał na przyszłe lata. A Chiny zaczynają się cofać. W co inwestujesz i jak? Indeksowo, blue chipy?

A patrzyłeś również na Afrykę?
  • Odpowiedz
  • 0
@Przegrywek123 Nigeria również jest wysoko w różnych rankingach demograficznych. I dobry współczynnik młodych ludzi do pracy fizycznej. Podobnie jak właśnie Wietnam i Indonezja.

Jednak problem z Afryką jest taki, że nie ma kultury pracy (czyli z--------u jak w Azji). Wyjątkiem jest Afryka Północna (arabska).

Indie są spoko, bo to kraj w "większości anglojęzyczny" i jest wpięty w ogólnoświatowy internet. Kupuję póki co ETFy które replikują NIFTY 50.

  • Odpowiedz
Kupuję póki co ETFy które replikują NIFTY 50.


@innv: a gdzie? Na xtb widzę tylko ucits na MSCI indeksy

Afryka ma bardzo dużo problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byłe kolonie francuskie - do w-------a. Tylko brytyjskie trzeba patrzeć, ale fajnie zobaczyć strukturę kraju (Nigeria ma za dużo grup etnicznych, języków i religii, żeby być długo bez wojny). Ogólnie najlepszym pickiem jest Kenia, Nairobi to afrykański "sillicon
  • Odpowiedz