Wpis z mikrobloga

@johny-kowalski: nie wiem, równie dobrze zleceniodawca mógł naliczyć np. łącznie 300 euro kary wykonawcy, a ten rozłożył to na kilku pracowników którzy robili montaż. Mogą też mieć wpisane wysokości kar do regulaminu pracy (który teoretycznie powinni znać i akceptować przy podpisaniu umowy)
  • Odpowiedz
czego nie rozumiecie? Jak idziesz na robotę do klienta do domu to używasz se jego sprzętów jak swoje bez pytania?


@Sla_Voy: Tak to rozumiem. Że ekipa montażowa zrobiła sobie kawę w ekspresie szpitalnym i szpital musiał wyrzucić express i stąd obciązenie. Nadal to 200 euro ale moze jeszcze "sprzątanie pomieszczenia socjalnego" itp było w ich fakturze
  • Odpowiedz
@ish_waw kodeks pracy nie przewiduje możliwości takiej kary. Nielegalna próba rozporządzenia cudzym mieniem wykorzystując do tego pozycję pracodawcy wobec pracownika. Należy się zadośćuczynienie przed sadem pracy.
  • Odpowiedz
@FuckYouTony: trochę się znasz ale nie do końca.
@Jarek_maks: może

Pracodawca może nałożyć kary pieniężne, które odliczy od wynagrodzenia (max 10%) przy czym kary pieniężne mogą być jedynie za:
"nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy lub przepisów przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia, stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu lub spożywanie alkoholu lub zażywanie środka działającego
  • Odpowiedz
@ish_waw: co innego opiernicz który się należy za użycie ekspresu w lokalu klienta bez zgody, sam bym się wkurzył..

ale kara pieniężna to x D, ciekawi mnie też ta "osoba upoważniona do wystawienia noty obciążeniowej" ciekawe przez kogo xD
  • Odpowiedz
@ish_waw: i bardzo dobrze. Jako że jestem na etapie budowy, miałem już magików co wg. umowy mają zapewnić swój sprzęt, nie korzystać z innych rzeczy szczególnie zabranych z pomieszczeń z których nie powinni korzystać (na osobnym piętrze, wyniesione, schowane przed nimi). Prosty przykład: pożyczone narzędzia - jakaś lepsza wiertarka, drabina nowa. Pomieszczenie zamknięte (nie na klucz), przykryte wszystko.
Przychodzisz po paru godzinach: drabina upierd*l*na, wiertarka w użyciu w sposób dosyć "nadwyrężający
  • Odpowiedz
@cebekk: socjalny klienta ich a nie ich firmy pracowników. Robotnik pewnie uwalił ekspres pracownikom szpitala podczas remontu. A firma pewnie miała jakas umowę, że ich szpital obciążył za jego serwis i zrzucili to na pracownika.
  • Odpowiedz
Ciekaw jestem czy sąd, w procesie cywilnym, wydałby nakaz zakupu nowego ekspresu


@qoszmar: chyba do niego nie nasrał, więc teoretycznie jest zdatny do użytku i raczej nie trzeba kupić nowego
  • Odpowiedz
@ish_waw: w dupę sobie można wsadzić takie "pisemko". Można poinformować pracownika a tym, że w wyniku postępowania wewnętrznego doszło do szkody pracodawcy w wysokości 800 zł i poinformować pracownika, że musi WYRAZIĆ ZGODĘ na obciążenie oraz podać alternatywne rozwiązania. Bo pracownik NIE MUSI się zgodzić z takim świstkiem celulozy.
  • Odpowiedz