Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem decydenci zblatowani z deweloperami przygotowują się do wydymania nas dokłądnie tak jak napisałem w zeszłym roku
Wstawią limit cenowy ale przyjmą do tego limitu ceny transakcyjne z II kwartału 2024.... a więc po podójnym FOMO, które sami wywołali przedłużającym się procedowaniem xDDD
Uargumentują, że nie mogą naruszać "wolnego rynku" ale chcą zapobiec dalszym wzrostom.
Skończymy z limitem ceny za metr kwadratowy w takiej Warszawie na poziomie 17 000 xD czyli ponad 40% pompy wywołanej podwójnym FOMO, z beki2% + beki0% i metod ich procedowania.

Mark my words.

Niedowiarkom tylko polecam przejrzeć moje wpisy z zeszłego roku iż o tym pisałem.

Tymczasem należało by w pierwszej kolejności wstawić ograniczenie dopłat do kredo przy mieszkaniach kosztujących do 120% kwoty odtworzenia lokalu, wyliczanej przez BGK i dostepnej do wglądu od lat. + wprowadzić limit kwartalny przyjmowanych wniosków i nie przyjmować żadnych nadliczbowo. Nadliczbowe odrzucać definitywnie.

Bo póki co wydymano nas na BK2% gdzie nie ustalowo żadnych limitów ceny max, wbrew zapowiedziom nie wprowadzono portalu monitorującego biezące prawdziwe ceny transakcyjne od notariuszy a do tego po cichu po nowym roku w styczniu klepnięto dodatkowe 900 baniek na kolejne 50 tys kredytów przez co podwojono BK2% ... i w zasadzie w pół roku dopłacono do 100k kredytów XD

pomimo, że zakladano tylko 15k w pierwszym roku ( 2023 i 40k w drugim roku. ( 2024)

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 5
  • Odpowiedz
po cichu po nowym roku w styczniu klepnięto dodatkowe 900 baniek na kolejne 50 tys kredytów przez co podwojono BK2% ... i w zasadzie w pół roku dopłacono do 100k kredytów XD


@wuwuzela1: to nie było po cichu. Tylko powiedzieli, że program cieszył się ogromną popularnością dlatego muszą dosypać więcej kasy.
  • Odpowiedz
  • 0
@luke-dolla7: Będzie tak jak w Warszawie gdy opłaty za smieci uzależnili od zuzycia wody i zamiast dać normalne przeliczniki to dali 13 ziko za metr wody, efekt taki, że ludzie płacili po 150-200 ziko za smieci xD a 2 lata wcześniej było liczone 10 złod osoby xd Wzrosło x5 xd
  • Odpowiedz