Wpis z mikrobloga

Sprawiedliwy to ten konkurs nie jest. W głosowaniu widzów Szwajcaria miała dopiero 5 miejsce. Z kolei Chorwacja była na 1 miejscu. Mi to całe głosowanie jury wyglądało na ustawkę, żeby tylko wygrał politycznie neutralny kraj i dlatego wybrali Szwajcarię. Zrobili mu ogromną przewagę, która wystarczy do wygrania i dobranoc. Podejrzewam, że jurorzy z różnych krajów dogadują się komu przyznawać sporą ilość punktów #eurowizja #muzyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Edenes: prawda, a niby czemu parę lat temu Michał Szpak nie wygrał? Odpowiedź nasuwa się niestety sama. Chociaż osobiście uważam jako menadżer muzyczny ,że konkurs Eurowizji nie jest oceniany pod względem jakości i wykonania muzyki tylko pod względem „zrobienia show”, pokazania odmienności i treści kontrowersyjnych dla widza.
  • Odpowiedz
Zmusiłem się dziś do oglądania bo znajomi ostatnio mieli temat Eurowizji i myślę okejj. I finalnie zasypiałem z początku. Podobało mi się muzycznie pare państw, z naciskiem na Grecję
  • Odpowiedz
@Edenes: no zwykle faktycznie gust widzów i gust jury sie mocno rozjeżdza i czasami zaskakujące kraje wygrywają te głosowania tak jak w '19 macedonia, czy '18 austria (o ile dobrze pamietam) - ale widocznie mają taki klucz do oceniania, że w którymś momencie ich oceny robia się ze sobą zbieżne. teoretycznie tożsamość jury do końca programu nie jest znana nikomu poza telewizją, która ich wytypowała (co jak wiemy z tej
  • Odpowiedz
@Edenes: Dla mnie punktem przełomowym ustawki był 2011 i wygrana Azerbejdżanu. W tym momencie doszło do mnie że "niemożliwe żeby to nie było kupione".
Zważając że jeszcze do tego potem doszedł prywatny sponsor(!) konkursu finansowanego przez prawie same telewizje publiczne (za niemałe opłaty licencyjne btw) to już wtedy był ostateczny koniec.
  • Odpowiedz