Wpis z mikrobloga

Mirki coś do słuchania w języku #angielski polecicie? Wszystko się już nudzi powoli. Jakiś konkretny konał, filmik z youtube, audiobook, cokolwiek co wciągnie. Joe Rogan proszę nie polecać, jednak gadające głowy przez ponad 2h to zbyt nudne. Musiałby to być temat który perfekcyjnie mnie interesuje...
  • 10
  • Odpowiedz
@non-serviam:
Polecam te trzy podcasty:
Science Vs (tematyka popularnonaukowa, przesympatyczna prowadząca, nowy odcinek co tydzień)
Home cooking (rozmowy o gotowaniu z popularną szefową kuchni - Samin Nosrat, na luzie z dużą dawką humoru, mini seria na kilka odcinków)
Triple Click (dla fanów gier konkuterowych, nowy odcinek co tydzień)
  • Odpowiedz
@non-serviam: Jaki poziom? Ja mocno poprawiłem słuchanie od poziomu, że nic nie słyszałem na lekcjach angielskiego w szkole do poziomu, że teraz słyszę wszystko, jeśli jakość dźwięku jest przyzwoita, po prostu oglądając filmy i seriale. Jednak jeśli masz mało czasu, to nie jest to najlepsza metoda, bo uczysz się tylko słuchać, a potrzeba obejrzeć setki godzin seriali. Plusem tej metody jest to, że wymaga mało wysiłku i zaangażowania.

Efekty można poprawić,
  • Odpowiedz
  • 0
słuchaj / oglądaj to co cię interesuje


@exyvL: trochę już przemieliłem główne punkty zainteresowania. Coś Świeżego potrzeba, bo jeśli chodzi o tematykę to się zacząłem kręcić w kółku i przestało to być interesujące niestety, albo większość rzeczy już wiem...
  • Odpowiedz
  • 0
Science Vs (tematyka popularnonaukowa, przesympatyczna prowadząca, nowy odcinek co tydzień)

Home cooking (rozmowy o gotowaniu z popularną szefową kuchni - Samin Nosrat, na luzie z dużą dawką humoru, mini seria na kilka odcinków)


@vateras131: biorę te dwa, szczególnie ten o gotowaniu, to będzie świeży powiew ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
Jaki poziom?


@Felixu_enjoyer: raczej wyższy ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie chodzi o to, że powiedzmy, że mam sporo czasu na słuchanie w tle, dlatego wszystko mi się przejadło, bo sporo tego było ʕʔ

BTW to niepopularna opinia ale wydaje mi się, że filmy to jest dość wysoki lvl jeśli chodzi o osłuchanie. O ile słownictwo i zwroty są czasem hiper duper wysoki lvl
  • Odpowiedz
@non-serviam: Zależy jaki film, w niektórych filmach (rzekomo) celowo źle się nagrywa dźwięk. W niektórych polskich filmach mam problem usłyszeć, co dokładnie mówią aktorzy, nawet jak 3 razy oglądam na słuchawkach.

Jeśli faktycznie dużo słuchałeś, to powinieneś być już na takim poziomie, że dalsze samo słuchanie (losowych rzeczy, na niskim poziomie) nic ci nie da, powinieneś już słyszeć wszystko. A jeśli twój angielski ogólnie jest już na wysokim poziomie, to tym
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli faktycznie dużo słuchałeś, to powinieneś być już na takim poziomie, że dalsze samo słuchanie (losowych rzeczy, na niskim poziomie) nic ci nie da


@Felixu_enjoyer: i tak i nie. Generalnie i tak czegoś będę słuchał więc piekę dwie pieczenie na jednym ogniu, zamiast słuchać tylko po polskiemu to sobie słucham po angielskiemu ( ͡º ͜ʖ͡º)
No i szukam czegoś ciekawego. Jak coś masz to podlinkuj (
  • Odpowiedz