Wpis z mikrobloga

@mkarweta: na śląsku widzę stabilnie jak nie księża geje robią orgie to kradną monstrancje, jak patusy się nienapierdzielają na środku drogi to płoną pojazdy chemiczne od tego brudnego powietrza macie nasrane w baniach. A jak przyjedzie jeden z drugim na mazury/podlasie to oddychać nie dają rady bo za dużo tlenu POLSKA D.
  • Odpowiedz
ja się zastanawiam, czemu ostatnie pokolenie nie ruszyło planecie na ratunek


@FrozenShade: Takie organizacje za darmo to nawet by na to nie nasikały żeby pomóc gasić
  • Odpowiedz
@Lapidarny @high_hopes no i przede wszystkim to użycie polskich znaków (lub innych spoza alfabetu GSM) powoduje, że SMS może zawierać tylko 70 znaków, zamiast 160 standardowych. Współczesne telefony rzecz jasna łączą SMSy, tak że jak do kogoś wyślemy nawet 1000 znaków, to na obecnych telefonach pojawi się to jako 1 wiadomość, ale to nadal jest w rzeczywistości kilka wiadomości, które muszą przetworzyć systemy GSM. Tak że przy wiadomościach masowych nikt nie będzie
  • Odpowiedz
@Lapidarny jeszcze tylko dodam, że na Androidzie cały czas jest opcja "Używaj prostych znaków", na wielu telefonach jest ona nawet domyślnie włączona, o czym nie każdy ma świadomość i powoduje ona, że przy wysyłaniu tradycyjnego SMSa automatycznie są polskie (i inne ekstra) znaki zamieniane na standardowe.
  • Odpowiedz
@mkarweta Niemcy mają zarąbisty system alertów. Byłam w Berlinie w majówkę i nagle zaczęla mi wyć komórka sygnałem niemającym nic wspólnego z żadnym z moich dzwonków. Wyciągam, a tam się wyświetla komunikat o pożarze w zakładach metalurgicznych. Prawdopodobnie nie odhaczyłam tego jako przeczytane, bo po jakimś kwadransie zaczęło nie dość, że wyć, to jeszcze gadać - info zostało odczytane na głos.
  • Odpowiedz
@mkarweta: Bo oni mają #!$%@?. A alerty RCB są zarezerwowane do sytuacji w których trzeba napisać w smsie "uwaga na mężczyzne z grzywką zaczesaną na lewą stronę". Serio, obejrzyjcie tego shorta nizęj...
Bunch - @mkarweta: Bo oni mają #!$%@?. A alerty RCB są zarezerwowane do sytuacji w kt...
  • Odpowiedz
@FrozenShade: >a się zastanawiam, czemu ostatnie pokolenie nie ruszyło planecie na ratunek

bo nikt nie ma wplywu na mafie smieciowe w PL. Wszyscy krzycza i skacza ze niemce nas zabija a tak naprawde rak tego kraju to wlasnie takie janusze,
  • Odpowiedz
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen Chyba tak, bo za drugim razem pokazała się informacja o dwóch nieodebranych alertach. Możesz sobie wyobrazić moje zdziwienie, kiedy telefon najpierw zaczął wydawać dźwięki jakby alarmu, a potem sam do mnie gadać. I od razu wywalone okienko z pełną informacją na cały ekran. Komunikat w dwóch językach, niemiecki i angielskim. Zwykły SMS bym na 100% zignorowała, bo telefon siedział w plecaku i nie miałam potrzeby go wyjmować. Pomyślałam wtedy właśnie, jak
  • Odpowiedz