Wpis z mikrobloga

@Krupier: można, sytuacja wg prawa jest jednoznaczna i wiadomo jaka jest kolejność wjazdu i zjazdu ze skrzyżowania od samego początku, tylko zafiksowałeś się na tym, że każdy pojazd wykonuje jeden, niepodzielny manewr, a to nie musi być prawdą.
Cały czas mówię o teorii i odpowiedzi "pod egzamin", dostałeś 2 linki, które zlałeś, samemu nie dając nic na swoją tezę, sorry ale opinia instruktorów, twórców aplikacji z testami do nauki jazdy i
  • Odpowiedz
można, sytuacja wg prawa jest jednoznaczna i wiadomo jaka jest kolejność wjazdu i zjazdu ze skrzyżowania od samego początk


@Kuzguwu: nie można, nie jest jednoznaczna. Ja, Pomarańcza i pełno innych osób na ostatnich 5 stronach to tłumaczymy.

tylko zafiksowałeś się na tym, że każdy pojazd wykonuje jeden, niepodzielny manewr, a to nie musi być prawdą.


@Kuzguwu: bo tak jest.

Cały czas mówię o teorii i odpowiedzi "pod egzamin"


@Kuzguwu:
  • Odpowiedz
nawet tego pytania nie komentowałem, bo serio się nim pogrążasz


@Kuzguwu: ależ skomentuj śmiało. :D

Niech zgadnę, tez jesteś przekonany, że zawracający musi ustąpić czerwonemu "bo ma go po prawej"? XDDD

To ty jesteś jednym z tych kierowców, którzy jadą jak żółty i trąbią na czerwonych? XD

Daj nazwiska instruktorów, którzy cię tego nauczyli, powinni dostać reprymendę.

@Wredna_pomarancza pytanie o zawracanie na równorzędnym pogrąża 99% mądrali. ( ͡° ͜ʖ
Krupier - >nawet tego pytania nie komentowałem, bo serio się nim pogrążasz

@Kuzguwu:...

źródło: FireShot Capture 1576 - geoportal.gov.pl - mapy.geoportal.gov.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kuzguwu wiem, o którym mówiłeś. Dodałem tylko kolejny przykład, w którym też pewnie jesteś święcie przekonany, że zawracający nie ma pierwszeństwa.

Coz, w obu przypadkach ma. I tak właśnie was uczą.
  • Odpowiedz
Żółty dojedzie do skrzyżowania i musi ustąpić niebieskiemu, niebieski pojedzie, a czerwony musi czekać i puścić żółtego bo miał go po prawej w momencie dojeżdżania do skrzyżowania. Prawidłowa kolejność - niebieski, żółty, czerwony.


@Krupier: to Twoja odpowiedź, w której zresztą niebieski wymusza pierwszeństwo na czerwonym. Będąc konsekwentnym powinieneś tu odpowiedzieć tak samo jak w głównym pytaniu czyli "każdy ma kogoś z prawej strony", dlaczego tutaj odpowiadasz inaczej? Nie widzisz niekonsekwencji?
  • Odpowiedz
@Kuzguwu

>Żółty dojedzie do skrzyżowania i musi ustąpić niebieskiemu, niebieski pojedzie, a czerwony musi czekać i puścić żółtego bo miał go po prawej w momencie dojeżdżania do skrzyżowania. Prawidłowa kolejność - niebieski, żółty, czerwony.


@Krupier: to Twoja odpowiedź, w której zresztą niebieski wymusza pierwszeństwo na czerwonym.


No, a w twojej czerwony wymusza na niebieskim.

Będąc konsekwentnym powinieneś tu odpowiedzieć tak samo jak w głównym pytaniu czyli "każdy ma kogoś z prawej
  • Odpowiedz
@Krupier: co Ty gadasz :D przecież w tym zawracaniu NIEBIESKI ma czerwonego po prawej i wg Ciebie jedzie przed nim, czyli wymusza na nim pierwszeństwo, weź porównaj sobie to zawracanie z głównym pytaniem i zauważysz, że to niemail identyczne sytuacje, które Ty z jakiegoś powodu traktujesz inaczej. I nie zadawaj mi jakichś z dupy kolejnych pytań, bo nie o tym jest wątek
  • Odpowiedz
@Krupier: tak, dlaczego w tym zawracaniu jesteś w stanie ustalić kto jedzie pierwszy (pomijam, czy Twoja kolejność jest prawidłowa czy nie), a nie odpowiadasz (tak jak w głównym pytaniu) że "żółty musi ustąpić niebieskiemu, niebieski czerwonemu, a czerwony żółtemu, wiec wszyscy mają jednakowe pierwszeństwo"? Przecież to identyczne "zablokowanie" się nawzajem? Przypominam, że twierdziłeś również, że żółty nie może "dojechać" do środka skrzyżowania, odblokowując czerwonego.
Kuzguwu - @Krupier: tak, dlaczego w tym zawracaniu jesteś w stanie ustalić kto jedzie...

źródło: 53720d1872433a6c89675ace6b4674e4d94328704805f87de3b8a494f67a4806

Pobierz
  • Odpowiedz
@eastbors: ja bym powiedziała, że żółty bo nie wykonuje żadnego manewru, skoro jedzie prosto to niech jedzie pierwszy, bo najmniej czasu mu zajmie przejechanie przez to skrzyżowanie, no a jak żółty se przejdzie, to kolejny niebieski, bo ma prawą stronę wolną, jak będzie skręcał i w końcu czerowny.
  • Odpowiedz
@Krupier: proszę - bez niebieskiego żółty zawróci, ale zatrzyma się na wysokości czerwonego, żeby mu ustąpić, bo będzie miał go po prawej stronie, więc jak wyżej - żółty rozpoczyna, ale to czerwony zjeżdża pierwszy, rozbij sobie to na dwa manewry skrętu w lewo to będzie łatwiej
  • Odpowiedz
@Kuzguwu

@Krupier: proszę - bez niebieskiego żółty zawróci, ale zatrzyma się na wysokości czerwonego, żeby mu ustąpić, bo będzie miał go po prawej stronie


No i błąd. Zawracający ma pełne pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu (i w zasadzie każdym). Czerwony musi mu umożliwić wykonać cały manewr. Pierwszeństwo ustala się PRZED skrzyżowaniem, a nie w trakcie jazdy po nim.

więc jak wyżej - żółty rozpoczyna, ale to czerwony zjeżdża pierwszy, rozbij sobie to
  • Odpowiedz