Wpis z mikrobloga

1. Żółty nie może jechać bo musi ustąpić czerwonemu.

2. Czerwony nie może jechać bo musi ustąpić niebieskiemu.

3. Niebieski nie może jechać bo musi ustąpić żółtemu.

4. Żółty nie może jechać bo musi ustąpić czerwonemu.


@Krupier: tu popełniasz błąd, jazda samochodem to nie jest statyczny obrazek, wiesz, że można np wjechać na skrzyżowanie jako pierwszy, ale zjechać z niego jako ostatni?
Ja kończę, widzę, że Cię nie przekonam, Ty mnie
  • Odpowiedz
@Krupier: https://ltesty.pl/skrzyzowania-rownorzedne/
Masz tu nawet dokładnie to samo zdjęcie które wrzucił OP

Sytuacja 2: Kolejność : pojazd czerwony, pojazd żółty, pojazd niebieski

(Pojazd żółty musi przepuścić czerwonego, a niebieski chcąc skręcić w lewo ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa jadącemu po przeciwnej stronie na wprost pojazdowi żółtemu).
  • Odpowiedz
Niebieski dojeżdża do środka ulicy, przepuszcza żółtego bo pierwszeństwo ma ten z naprzeciwka jadący prosto lub skręcający w prawo a czerwony na końcu
  • Odpowiedz
@Kuzguwu: wszystkie te stronki pokazują sposób na rozwiązanie tej sytuacji jak najprościej technicznie opuścić takie skrzyżowanie i spoko. nie zmienia to istoty kwestii pierwszeństwa. niebieski nie pozbywa się go wjeżdżając na skrzyżowanie, a umożliwia technicznie jakiś ruch. gorzej gdyby któryś z nich był autobusem, albo ciężarówką, co nie?

chodzi po prostu o to, że nie można wskazać tego jednego który kategorycznie może wjechać, bo pierwszeństwo ustala się przed skrzyżowaniem, po prostu.
  • Odpowiedz
@eastbors: jeżdżę takim skrzyżowaniem codziennie i zazwyczaj żółty macha ręką albo miga światłami niebieskiemu, żeby jechał. Niebieski powoli rusza i tak się dzieje życia cud ¯\(ツ)/¯ Ciekawie by było, jakby żółty mimo wszystko też ruszył, żeby wymusić odszkodowanie.
  • Odpowiedz
Kto ma w tym przypadku pierszeństwo? I dlaczego?


@eastbors: Dwa miliony odpowiedzi, ale mi się wydaje, że powinno być tak: niebieski podjeżdża do skręcania, ale się zatrzymuje i puszcza żółtego. Dopiero wtedy niebieski skręca i po nim wyjeżdża czerwony.
  • Odpowiedz
@biauekWladcaJajek: czasami warto wykorzystać wiedzę i doświadczenie z innego miejsca, pamiętam z kursów na wózek widłowy zasadę, że pieszy i wózkowy powinni nawiązać kontak wzrokowy o ile to możliwe i wtedy wóżkowy podaje jasny sygnał do pieszego, np. że może przejść przed wózkiem czy podejść do wózka, w przypadkach wątpliwych na drodze warto się zachować podobnie, pamiętam pierwsze dni jazdy skuterem po Tajlandji, takie zachowanie pozwoliło mi normalnie wejść w naprawdę
  • Odpowiedz
Masz tu nawet dokładnie to samo zdjęcie które wrzucił OP


Sytuacja 2: Kolejność : pojazd czerwony, pojazd żółty, pojazd niebieski


(Pojazd żółty musi przepuścić czerwonego, a niebieski chcąc skręcić w lewo ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa jadącemu po przeciwnej stronie na wprost pojazdowi żółtemu).


@Kuzguwu: pisałem już - nie da się ustalić jednoznacznej kolejności na tego typu skrzyżowaniach przy takiej ilości pojazdów bo każdy ma pierwszeństwo przed każdym więc nie jest możliwe
  • Odpowiedz
@biauekWladcaJajek: czyli nie do końca dobrze ten temat wałkowali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żółty dojedzie do skrzyżowania i musi ustąpić niebieskiemu, niebieski pojedzie, a czerwony musi czekać i puścić żółtego bo miał go po prawej w momencie dojeżdżania do skrzyżowania. Prawidłowa kolejność - niebieski, żółty, czerwony.

Pamiętaj, że pierwszeństwo ustala się przed wjazdem na skrzyżowanie, a nie w trakcie jechania po nim. :P

Sytuacja oczywiście skrajna i
  • Odpowiedz
dostałeś link nawet z apki z testami a ty nadal swoje,


Nie interesują mnie stronki internetowe.

daj jakieś wiarygodne źródło na swoje mądrości


@Kuzguwu: Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.

@Wredna_pomarancza opisała ci to nieco lepszym językiem niż ja, ja tak ładnie tłumaczyć nie potrafię.

Powtórzę - NIE DA SIĘ w tej sytuacji ustalić kto jedzie PIERWSZY. Po prostu.
  • Odpowiedz
Żółty dojedzie do skrzyżowania i musi ustąpić niebieskiemu, niebieski pojedzie, a czerwony musi czekać i puścić żółtego bo miał go po prawej w momencie dojeżdżania do skrzyżowania. Prawidłowa kolejność - niebieski, żółty, czerwony.


@Krupier: no nie no mordo xDD

Prawidłowa kolejność - niebieski, żółty, czerwony.

@Krupier: Niebieski ma czerwonego z PRAWEJ, to jak ma do ch*ja przed nim jechać? xD

a czerwony musi czekać i puścić żółtego

na ch*j ma
  • Odpowiedz
no nie no mordo xDD


@biauekWladcaJajek: no tak mordo. Mniej iksde bo można głupio wypaść.

Niebieski ma czerwonego z PRAWEJ, to jak ma do ch*ja przed nim jechać? xD


@biauekWladcaJajek: no ma, ale dopiero w momencie zawracania. I co z tego?

na ch*j ma chekać jak żółty tak stanie bez problemu że czerwony może jechać prosto?


Zółty zawraca to jak czerwony ma jechać skoro będzie miał żółtego na swoim torze
  • Odpowiedz
@Krupier: nawet jakbym ci wrzucił opinię papieża, instruktora i policjanta to i tak powiesz, że nie ma znaczenia. I co ta ustawa PORD mówi takiego? Że dokładnie w takiej sytuacji przestaje obowiązywać zasada prawej strony? Bo nie przypominam sobie takiego przepisu
  • Odpowiedz
nawet jakbym ci wrzucił opinię papieża, instruktora i policjanta to i tak powiesz, że nie ma znaczenia.


Wystarczyłby Draxler albo Stefański. Jednego rzekomego instruktora w tym wątku już mieliśmy. Zrobił z siebie idiotę, chama i prostka i uciekł.

I co ta ustawa PORD mówi takiego? Że dokładnie w takiej sytuacji przestaje obowiązywać zasada prawej strony? Bo nie przypominam sobie takiego przepisu


@Kuzguwu: przecież nikt nie twierdzi, że przestaje.

Powtórzę słowa pomarańczy:
  • Odpowiedz