Wpis z mikrobloga

Dlaczego ceny rowerów są tak abstrakcyjnie wysokie? Szczególnie w porównaniu do cen motocykli?

Mam 14 letni rower po upgradach i nie zwracałem specjalnej uwagi na ceny nowych. Ostatnio zrobiłem kat i popatrzyłem na ceny motocykli i ceny rowerów i się za głowe złapałem.

Jakim cudem ludzie uzasadniają wydanie 20-30k na rower elektryczny albo jakiś downhillowy? O szosówce juz nawet nie chce zaczynać, bo tam już nic nie ma, a kosztuje jeszcze więcej.

Motocykl też ma ramę spawaną, ale większą. Napęd na łancuchu ale ze skrzynią biegów. Wszystko jest większe i cięższe, a do tego dochodzi silnik, oświetlenie, elektronika itd.

Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego rowery sa takie drogie i jak ludzie uzasadniają sobie kupno elektrycznego roweru, który w zasadzie dubluje w sporej części zastosowanie skutera?

#rower #motocykle
  • 85
  • Odpowiedz
  • 0
uzasadniają sobie kupno elektrycznego roweru, który w zasadzie dubluje w sporej części zastosowanie skutera?


@cwlmod:

Aktywność fizyczna podczas dojazdu do pracy.

Ebikiem i skuterem masz podobny czas dojazdu przez miasto, ale dojeżdżając skuterem trzeba by poświęcić dodatkowy czas na jakiś trening po pracy.
  • Odpowiedz
@cwlmod:
Trochę jeżdżę na rowerze to postaram się odpowiedzieć. Dlaczego ludzie kupują rowery elektryczne, a no żeby sobie pozwolić na dłuższe wycieczki niż byliby w stanie. Wielokrotnie spotykałem w górach ludzi, który fizycznie nie byliby w stanie pozwolić sobie na wycieczki po ładnych szlakach, a taki rower im to umożliwia, albo np pozwala im wydłużyć podróż z powiedzmy 20km -> 40km. Zazwyczaj są to osoby po 60, lub zwyczajnie osoby, które
  • Odpowiedz
  • 0
Wielokrotnie spotykałem w górach ludzi, który fizycznie nie byliby w stanie pozwolić sobie na wycieczki po ładnych szlakach


@NootYet: elektryczny full w górach jest zajebisty. Chętnie je wynajmuję. W płaskiej warszawie ma to mniejszy sens, ale sam napęd nie jest dla mnie kontrowersyjny. Mi chodzi tylko o samą wysokość ceny.

Na myśli miałem tą ofertę peppera ale tam faktycznie są topowe części, więc ceny moga być bardzo wysokie choć 30k za
  • Odpowiedz