Wpis z mikrobloga

  • 7
@gnt_1 jest tam #!$%@? zapachów, jakby ktoś chciał ukryć wilgoć. Świeżo malowane ściany przy dachu, aby ukryć zacieki.
  • Odpowiedz
@gnt_1: dla mnie zawsze red flagą było jak właściciel chodził po domu w polarze + kamizelce. To znaczy, że na 100% jest źle zaizolowany dom i jego ogrzanie będzie drogie.
  • Odpowiedz
@gnt_1: tzn co tu mam wyjaśniać? XD no ja nie kupiłbym domu np prl-owskiej kostki czy innego starego bo w takim domu nawet jak był przeprowadzony remont to raczej nie będzie rekuperacji - to byłby mój wymóg. W domu rodzinnym po wymianie okien z drewnianych na szczelne plastikowe do łazienek i pokojów zaczął wchodzić grzyb bo nawet jak ze dwa razy dziennie okno się otworzy żeby przewietrzyć zimą to jest
  • Odpowiedz
@gnt_1: kurde nie jestem ekspertem ani mi się nie chce ;p - rekuperacja to wentylowanie pomieszczenia bez otwierania okien - rurami idzie i przy okazji odzyskuje ciepło - to tak w skrócie. Weź zobacz sobie na YT jak to wygląda.
  • Odpowiedz
rodzaj ogrzewania, grubość styropianu, wilgoć


Poproszę o rozwinięcie tematu


@gnt_1: ale co tu rozwijać, jak chodzi o ogrzewanie to dla mnie osobiście deal breaker to kaloryfery albo jakiś stare źródło energii typu piecyk na węgiel, ale kto inny będzie się zarzekał że to najlepsze źródło energii, to jest trochę sprawa subiektywna, najlepsza opcja to moim zdaniem piecyk na gaz albo pompa ciepła bo bezobsługowe. Styropian to celujesz w 20cm, jak
  • Odpowiedz
@gnt_1: przy kupowaniu domu mieliśmy takie deal breakery przy kilku oglądanych:

-lokalizacja przy ruchliwej drodze
-daleko od przystanku
-brak światłowodu
  • Odpowiedz