Wpis z mikrobloga

skąd się bierze przekonanie że jak ktoś w związku z dziećmi to powinien w nim siedzieć? Jak się ktoś ma męczyć i cierpieć latami w nieszczęśliwym związku niech se robi co chce. A dziećmi da się zajmować albo na zmianę albo jakoś inaczej dogadać. Nie uwierzę że toksyczne związki są lepsze niż zdrowe relacje podzielonej rodziny. Nienawidzę tej hipokryzji. To samo w sumie ze zdradami. Jak ktoś chce skończyć związek niech skończy, jedyne co jest nie tak to okłamywanie. Ale jeżeli tego nie ma to serio ludzie odpuście cobie ocenianie

#neuropa #zwiazki #feels
  • 13
  • Odpowiedz
kąd się bierze przekonanie że jak ktoś w związku z dziećmi to powinien w nim siedzieć? Jak się ktoś ma męczyć i cierpieć latami w nieszczęśliwym związku niech se robi co chce


@Dziewczyna_Tyraxora: właśnie z glupoty, która pomija, że zla relacja rodziców wpływa na dziecko.
  • Odpowiedz
@Wieczny_Prawiczek: nie lol ludzie robią sobie urojenia o związkach poli i żyją w klatce własnego umysłu. Sama byłam przez 2 lata w zamkniętym poli związku i wszystko funkcjonowało bardzo dobrze. Co więcej myśle że dzieci w takim środowisku wiele lepiej się rozwijają, bo mają 3 nauczycieli - rodziców, którzy mogą poświęcać im łącznie więcej czasu.
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: baby babom zgotowały ten los. Pewnie pozostałość z czasów, gdy pozostanie w związku mogło decydować o bytowym być albo nie być potomstwa. Podejrzewałbym też lęki przed tym, kto potem zechce samotnego rodzica.
  • Odpowiedz
skąd się bierze przekonanie że jak ktoś w związku z dziećmi to powinien w nim siedzieć?


@Dziewczyna_Tyraxora: To nie jest przekonanie, tylko wypadkowa bycia odpowiedzialnym i dorosłym.

Aczkolwiek w aktualnych czasach skrajnego egoizmu dosłownie nikt tego nie respektuje.

Dziwne więc że pytasz.
  • Odpowiedz
A dziećmi da się zajmować albo na zmianę albo jakoś inaczej dogadać.


@Dziewczyna_Tyraxora: Nie, nie da się.
Jest tylko jeden model rodziny.

Każdy inny kształtuje patologie. Nikt o tym nie powie, bo i tak nikogo to nie obchodzi. Coś jak wojna w Kongo.
  • Odpowiedz
Sama byłam przez 2 lata w zamkniętym poli związku i wszystko funkcjonowało bardzo dobrze.


@Dziewczyna_Tyraxora: a to ciekawe- sam od dłuższego śledzę z wypiekami na twarzy temat ENM - etycznej nie monogamii w różnych postaciach. Fajnie znaleźć praktyka - Czy można byłoby wysłać priv? Mam kilka pytań ()
  • Odpowiedz