Wpis z mikrobloga

  • 0
@Michal_Spira: W umowie znajduje się kilka zapisów na które wolałbym, aby spojrzała osoba doświadczona w ocenie ich ewentualnych konsekwencji prawnych. Poza tym nie chodzi jedynie o to, co znajduje się w umowie, ale także o to, czego w niej być może nie ma, a powinno :-).
  • Odpowiedz
@Snakeyes nie, ja czytam 5 razy i jak coś mi nie pasuje to mówię co. A właściwie to ważniejsze jest czego nie ma. Największy błąd w umowach to gdy opisuje się że coś ma zrobić ale nie ma do kiedy albo nie jest określone co gdy nie zrobi tego.

1.Płatność i termin
2. Kary za błędu, limit odpowiedzialności
3. Minimalna ilość kasy( zazwyczaj kontakt pozwala nie płacić Tobie w trakcie jego obowiązywania)
  • Odpowiedz
@Snakeyes: prawnicy nie powiedzą ci niczego konkretnego i wyjdziesz z taką samą wiedzą wiedzą jak przyszedłeś. wyjdzie na tym lepiej robiąc research w google.
już to przerabiałem.
  • Odpowiedz
@Snakeyes czytaj do skutku albo uderz do kontrahenta i zapytaj jak rozumieć konkretne punkty. Ten temat był parę dni temu, jeden mireczek napisał że nikt nie będzie się bawił w inne dla każdego punkty w umowie, jeśli to nie scam to 90% wszystkich istotnych punktów to to samo
  • Odpowiedz
@Snakeyes: Zależy. Umowa typu b2b dla kontraktorni będąca tak naprawdę UoP to nie, bo jak mirki wyżej napisały te umowy to na jedno kopyto i trzeba zwrócić uwagę na takie rzeczy jak zakaz konkurencji, terminy płatności, kary umowne, warunki rozwiązania umowy, itd.

Umowa b2b na wykonanie aplikacji, projekt rozwiązania, audyt istniejących rozwiązań czy procesów oraz doradztwo które firmujemy swoim nazwiskiem, to czasem tak, bo tu z robola stajemy się dostawcą z
  • Odpowiedz
Dobry jest np zapis w przypadku opóźnienia płatności większym niż 3 dni przestaja Cię obowiązywać zapisy umowy( zakaz konkurencji, NDA itd)


@zibizz1: No okej, HR doda taki zapis do umowy i co to zmieni? Po tygodniu opóźnienia ktoś się tym przejmie? Nikt później w tamtej firmie nie będzie pamiętał o tym zapisie, płatności pójdą masowo ze wszystkimi. I na pewno programista będzie pozywał firmę do sądu, bo 1-2 tygodnie opóźnienia w
  • Odpowiedz
bo 1-2 tygodnie opóźnienia w płatności faktury...


@slgdfhsdhjfbs: xD dzień góra dwa po terminie leci automatyczne wezwanie do zapłaty na szablonie z krd czy innego rejestru januszy, a tu ktoś serio czeka po "tydzień-dwa" na należną mu kasę?
Teraz to się nie dziwię, że tylu #!$%@?ą, bo po prostu "kontraktor" nic im nie zrobi, jak jest miękką fają i można go wywalić, jeszcze zwlekając z płatnościami xD
Mentalność robola podwykona, który
  • Odpowiedz
xD dzień góra dwa po terminie leci automatyczne wezwanie do zapłaty na szablonie z krd czy innego rejestru janusz


@tellet: Jakoś zdarzyło mi się mieć opóźnienie np 1-2 tygodnie w płatności za Luxmed, Medicover Sport czy opłaty do spółdzielni mieszkaniowej i żadnych wezwań nie dostawałem xd
  • Odpowiedz
@slgdfhsdhjfbs: Nie musisz pozywać. Sam tak miałem, że chcieli 30 dni termin a wynegocjowałem 15 dni (musiałem 3 razy o to prosić i 3 razy mi odmówili więc odmowiłem podpisania umowy) No i zaczałem pracować a oni mi płacili po ~20-25 dniach, wiec zaczłem im wystawiać 70 EUR zawsze drugiego dnia po terminie:
https://bogdanchudoba.pl/opoznienia-w-platnosciach-pomiedzy-przedsiebiorcami-nawet-100-euro-rekompensaty/
i po 3 takiej nocie zaczeli płacic terminowo i nawet te 210 EUR zapłacili. Bo skumali że
  • Odpowiedz
Jakoś zdarzyło mi się mieć opóźnienie np 1-2 tygodnie w płatności za Luxmed, Medicover Sport czy opłaty do spółdzielni mieszkaniowej i żadnych wezwań nie dostawałem xd


@slgdfhsdhjfbs: a nie, to spoko - jak duże korpo czy inna spółdzielnia siedząca na kasie zlały termin zapłaty, to ty też powinieneś xD
W Europie i w Polsce wchodzą ustawy mające przeciwdziałać takiej januszerce, ale tutaj p0laczek pczedciembjurca chwali się, że on zapomina, jak i
  • Odpowiedz
Wojownicy umowy B2B zobaczą, że ich durnowate śledzenie każdego zapisu nie będzie miało znaczenia w sądzie. O ile zobaczą, bo z reguły kontrahent po prostu ich oleje i zrobi to co robi zwykle en mass. A oni będą się pultali w necie, że to niezgodnie z jakimś paragrafem i wysyłają wezwanie do zapłaty :) powodzenia!
  • Odpowiedz