Wpis z mikrobloga

#polityka #wybory #sejm

Niektórym tutaj to chyba sufit się na łeb #!$%@?ł. PiS #!$%@?ł miliardy z budżetu, tworzyli fikcyjne spółki, wchodzili w interesy z Arabami i Ruskimi, nawet tak bronili Polskę przed migracja, że za drobną kasę każdy mógł wjechać do naszego kraju. KAŻDY.

I teraz PiS jest juz super, bo jeden minister może się #!$%@?, a CPK nie będzie? Wy wiecie, że CPK i tak by nie było i chodziło głównie o to, aby tereny w Baranowie dobrze sprzedać? Wiecie, że CPK miało być już na bardzo zaawansowanym etapie budowy, tylko nieudacznicy z PiSu tradycyjnie nie potrafią niczego zrobić poza rozdawaniem kasy?

Ale faktycznie, Tusk nie spełnił 100 obietnic, a Sienkiewicz nielegalnie przejął #tvpis. Nie no, to lepiej oddajmy im władzę, przecież to skandal na miarę ośmiorniczek…

Nie twierdzę, że obecna koalicja to geniusze polityki, którzy uratują ten kraj, nie twierdzę, że są nieomylni w swoim działaniu lub choćby tego blisko. Natomiast porównywać ich z Kaczyńskim i spółką, ludźmi, którzy zrobili sobie z kraju prywatny folwark? Niektórym to się serio już od tego majowego słońca za ciepło pod kopułą zrobiło.
  • 28
  • Odpowiedz
  • 199
@Vinizius oczywiście, że można. Sam jestem mocno krytyczny do tego rządu i też o tym tu pisałem. Tusk nie wyciągnął w ogóle wniosków z poprzednich kadencji, nie podoba mi się w jaką stronę to podąża. Natomiast niektórzy tutaj już idą z narracja „nie głosowałem poprzednio na PiS, ale…”.
Znowu zaczyna się zabawa w symetryzm i porównywanie obu stron sporu politycznego. A choćby Kierwinski się zesrał na tej mównicy i nasikał na
  • Odpowiedz
@miki4ever: Pisałem o tym już kilka razy, ale nie zaszkodzi o tym napisać ponownie. Koalicja, zwłaszcza TD musi wiedzieć, że ich elektorat to nie beton jak przypadku PiSu i nawet taka sytuacja, jak niepewność co do dalszych losów CPK (co prawda są zapowiedzi, że to będzie kontynuowane, ale mało to zmienia) albo sytuacja z Kierwińskim mogą sprawić, że ludziom się odechce na nich głosować. Skoro teraz narzekasz, że ludzie zapominają
  • Odpowiedz
@miki4ever: A czemu nie można ich porównywać? Rządził pis i mimo że mam nadzieje że już nigdy nie będą rządzić to jednak mają swoje sukcesy jak baltic pipe. Coś tam zbudowali. Ciekawe jakie będzie miał sukcesy Tusk, odsunięcie pisu od władzy? Tylko na tyle stać nowy rząd? Kolejne stracone lata dla tego kraju.
  • Odpowiedz
  • 4
@Vinizius PiS jedynie co zrobił to rozdał kasę na social. Oczywiście, że można porównywać, ale nadal nie rozumiem dlaczego niektórzy tu uważają, że lepiej głosować na PiS.
  • Odpowiedz
Tusk nie wyciągnął w ogóle wniosków z poprzednich kadencji, nie podoba mi się w jaką stronę to podąża.


@miki4ever: Bo ja wiem? podwyżki w budżetówce, babciowe, utrzymanie 800+ i 13/14 emerytury to są tematy, których by w starym PO nie było.
  • Odpowiedz
Wy wiecie, że CPK i tak by nie było i chodziło głównie o to, aby tereny w Baranowie dobrze sprzedać? Wiecie, że CPK miało być już na bardzo zaawansowanym etapie budowy


@miki4ever: wiele terenów już zostało wywłaszczonych, na tych terenach trwały prace archeologiczne, których przyśpieszyć się nie da, więc z tym bardzo zaawansowanym etapem budowy to jakiś żart i kłamstwo. Równie dobrze można się zastanowić dlaczego za rządów PO tego
  • Odpowiedz
  • 1
@TomdeX ale to miało się wydarzyć w latach 2017-2018… pierwsze co Szydło zrobiła to zatrzymała wszelkie prace nad CPK i dopiero sobie octem przypomnieli jak im się poparcie zmieniło.
  • Odpowiedz
Tusk nie wyciągnął w ogóle wniosków z poprzednich kadencji


@miki4ever: otóż właśnie wyciągnął - zrozumiał, że ktokolwiek chce rządzić w tym kraju musi dawać socjal na bombelki i dopłaty do kredytów. Możesz w 8 lat pobudować setki kilometrów dróg, zmodernizować masę infrastruktury - ludzie tego nie docenią.
  • Odpowiedz
I teraz PiS jest juz super, bo jeden minister może się #!$%@?, a CPK nie będzie?


@miki4ever: Co to za hiperbolizacja? Nikt nie mówi nic o PiS, tylko o podejściu koalicji rządzącej, które wskazuje, że będą kontynuować "politykę wewnętrzną" poprzednika - umieszczanie miernot z nałogami na krytycznych stanowiskach i bezczelne próby tłumaczenia ich.
Sienkiewicz przynajmniej szybko zszedł ze stanowiska, tutaj mamy ministra, który ma ewidentny problem. Jak mamy być zadowoleni
  • Odpowiedz
@miki4ever: o ch... Gość miej ty trochę do siebie szacunku, ciul że facet sobie coś wypił ale minister służb fałszuje w tak oczywisty i bezczelny sposób dokument. To stawia w całkiem innym świetle nawet ostatnia aferę z protestami rolników pod sejmem. A ty zresz to gówno bo smakuje Ci lepiej niż to poprzedniejsze. Chłopie żyjesz nienawiścią i podziałem zacznij myśleć samodzielnie.
  • Odpowiedz
  • 2
@miki4ever

I teraz PiS jest juz super, bo jeden minister może się #!$%@?, a CPK nie będzie?


Może masz jakieś konkretne przykłady, gdy ktoś mówi dokładnie coś takiego? Bo mi się jednak wydaje, że nie powiedział nikt nigdy.

Pozwolisz, że odbiję piłeczkę w równie prymitywny sposób - to że PiS był fatalny, oznacza, że obecny rząd należy kanonizować za życia, powinien mieć pozwolenie na wszystko i nikt nigdy nie powinien go
  • Odpowiedz