Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam tour de wolność finansowa z dywidendy. Od jakichś dwóch tygodni aż do końca celu będę dokupować akcje 3 firm oraz reinwestować każdą dywidendę. Celem jest 2500 USD średnio miesięcznie z dywidendy, pewnie minus podatek.

Akcje, w które będę inwestować to Chevron, Realty Income oraz Coca Cola. Inwestować będę w proporcjach 40% 40% 20%. Jeśli znajdzie się jeszcze jakaś ciekawa spółka, to również chętnie się zapoznam, na razie wytypowałem te 3. Co 1% będę wam wrzucać aktualizację aż dojdziemy do 100%. Jeśli nie będzie wojny ani komplikacji z firmą to powinno się udać w max 2 lata od dziś.

Pierwszy zakup ze screen był 99% w Chevron i 1 Realty, dlatego dywidenda jest dość niska, niebawem zgodnie z poniższymi danymi postaram się wyrównać proporcje. Przez pare dni nie będę zwiększał pozycji bo kończę #!$%@? remont.

Zakładam tag, możecie banować #jamnikdywidenda #gielda
Jamniki2 - Rozpoczynam tour de wolność finansowa z dywidendy. Od jakichś dwóch tygodn...

źródło: IMG_1238

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@Jamniki2: @Tiab @sqrvol Realty Income - stock w dupę 13% w ciągu roku, ale 5% dywidendy rocznie, czyli w sumie mniej niż z konta oszczędnościowego w Velo banku. Dodaj to na #nieruchomosci, micki i reszta lubią tam takie inwestycje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

coca cola też widzę grubo, po spadku jakieś 0,20% zysku rocznie xD
  • Odpowiedz
  • 8
@perfumowyswir: Nie bierzesz pod uwagę możliwego odbicia po cięciu stóp procentowych, stock rośnie od 30 lat albo i więcej, nie chce mi się sprawdzać wykresu, spadł idealnie jak ucięli stopy tak jak wszystkie reity. Przeżył kryzys rynku nieruchomosci, wojny i wszystko inne, oczywiście wzrostu regularnego dywidendy za posiadane już akcje tez nie wziąłeś pod uwagę, ale pewnie dlatego mam cie na czarnej liście.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: najlepsze spółki dywidendowe to nie takie które mają największy div yield, ale takie które tą dywidende znacznie i regularnie zwiększają. Natomiast jeżeli horyzont inwestycyjny to 2 lata to może nie być czasu na to zwiększanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reity są fundamentalnie niedowartosciowane. Jak twoim celem jest przychód z dywidend to takie O czy inne WPC powinno być spoko wyborem.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: chodziło mi o to, że dwa lata są horyzontem czasowym na osiagniecie $2,5k przychodu z dywidend. Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Ja bym chociaż część zabrał z Chevrona(nie lubię paliwówek) i dał w bardziej wzrostową spółkę.
  • Odpowiedz