Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam tour de wolność finansowa z dywidendy. Od jakichś dwóch tygodni aż do końca celu będę dokupować akcje 3 firm oraz reinwestować każdą dywidendę. Celem jest 2500 USD średnio miesięcznie z dywidendy, pewnie minus podatek.

Akcje, w które będę inwestować to Chevron, Realty Income oraz Coca Cola. Inwestować będę w proporcjach 40% 40% 20%. Jeśli znajdzie się jeszcze jakaś ciekawa spółka, to również chętnie się zapoznam, na razie wytypowałem te 3. Co 1% będę wam wrzucać aktualizację aż dojdziemy do 100%. Jeśli nie będzie wojny ani komplikacji z firmą to powinno się udać w max 2 lata od dziś.

Pierwszy zakup ze screen był 99% w Chevron i 1 Realty, dlatego dywidenda jest dość niska, niebawem zgodnie z poniższymi danymi postaram się wyrównać proporcje. Przez pare dni nie będę zwiększał pozycji bo kończę #!$%@? remont.

Zakładam tag, możecie banować #jamnikdywidenda #gielda
Jamniki2 - Rozpoczynam tour de wolność finansowa z dywidendy. Od jakichś dwóch tygodn...

źródło: IMG_1238

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • 1
@Tiab: no nie xD nie bierzesz pod uwagę wzrostu dywidend, które przez wszystkie podane przeze mnie spółki są podnoszone regularnie. Przypominam, że dałem sobie 2 lata jako cel, te akcje będę trzymać długo, może i dziesięć lat. Do tego są to spółki, którym zagrozić może tylko wojna światowa.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: to, że kurs spółki rośnie/odbija/wraca do ceny godziwej z niedowartościowania nie oznacza, że spółka jest wzrostowa. Tu chodzi o fundamenty i ich poprawę a nie kreskę ja wykresie
  • Odpowiedz
  • 0
@wioslarz-umyslow: jak tak zrobie, to ominą mnie kilkuletnie regularne podwyżki dywidend w spółkach wypłacających dywidendę, biorąc pod uwagę fakt ze chce to trzymać z 8-10 lat jeśli nie będzie nic się na świecie działo, to chyba lepsza opcja
  • Odpowiedz