Wpis z mikrobloga

Mam testo na poziomie 290-320 xD
Czy to jest mit że on daje chęci do życia - czy najlepiej jakbym od razu celował w to żeby zrozumieć różnice i jak to jest je na poziomie np. 890-920?
Bo sporo powiela się takich wyrażeń, że jest to napęd do działania - gdzie lekarz mnie coś wyśmiał trochę za to i bardziej był zdania że to badanie w jakimś kierunku bardziej związanym z płodnością
#zdrowie #testosteron #pytanie #silownia
  • 6
  • Odpowiedz
@interpenetrate:

Ja miałem 90-200 i byłem totalnie dynamiczny - własne firmy, biznesy, nigdy problemu z kobietami, libido też top, a na siłowni zrobiłem lepsze wyniki i formę niż większość ludzi.

Pytanie też jaki jest obecnie Twój styl życia, bo on głownie decyduje o tym poziomie, jeśli nie ma uszkodzenia przysadki czy gonad.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Dla mnie dolna granica czyli poniżej 300 to problemy z samopoczuciem, obniżone libido, brak energii. Okolice 450 to normalne funkcjonowanie. 600 zwiększona ilość energi życiowej, duże libido. 900 wysokie libido, lekka pozytywna zadziorność, energia. Powyżej 1000 wysokie libido i energia ale też ból głowy, brain fog i dziwne uczucie. Dla mnie poziom pożądany to okolice 500. Jestem na TRT. Celuje w środek skali.
  • Odpowiedz
@Kasahara: Przysadka, gonady a co za tym idzie LH i FSH to słowa klucze do testosteronu. To tu najczęściej jest problem. Alko, narko, stres, depresja itd. niszczą mózg w tym przysadkę. Ciekawostka. Byłem w szpitalu na niedobór testosteronu. Spotkałem gościa który miał wyższą górną normę testosteronu i wszystkie objawy niedoboru testosteronu. Wszedł na TRT po tym jak okazało się że gęstość kości jest fatalna. Tak wiec niby są widełki testosteronu
  • Odpowiedz
@quintus: O cholera ale quality inside, dzięki za napisanie. No to tak, rozumiem, rozumiem że muszę wykonać zwiększoną diagnostykę niż tylko tam jakiś poziom trt. Ogólnie, rozumiem z tego co piszesz, że trt będzie miało wpływ na wiele innych rzeczy w moim organiźmie. Jak powinienem podejść do zbadania się? Czy raczej załatwiać skierowanie na szpital jeśli się da (bo nie wiem czy robisz to w pl? opisz też proszę jak
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Endokrynolog. To od niego zacznij. Nic na własną rękę. Być może sprawa u Ciebie jest banalna np. nierównowaga hormonalna (za dużo prolaktyny), może coś z jądrami, może depresja, brak dbania o siebie itd. Być może przepisanie klomifenu albo hcg rozrusza Twój system. Z minusów to czeka Cię mnóstwo badań i wizyt które niekoniecznie zdiagnozują dlaczego masz niski testosteron. Z plusów: jest hormonalna zastępcza testosteronem dostępna, normalne życie pełne energi
  • Odpowiedz