Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z ludzi co jeszcze niedawno robili maraton alkoholowy w każdy długi weekend, a teraz całą swoją osobowość opierają na byciu trzeźwym. Nie chcecie pić to nie pijcie, ale nie piszcie, że "każda ilość alkoholu szkodzi" (badania na ten temat są niejednoznaczne, duża ilość alkoholu szkodzi, ale przy małej wyniki badań są podzielone) czy "jak pijesz częściej niż raz na miesiąc to jesteś uzależniony" (serio uważacie, że 80-90% Polaków/Europejczyków to alkoholicy?).

Wypiłem w środę 4 piwa, a dziś 3 drinki (gin z tonikiem i mrożonymi malinami ()) i potrafię powiedzieć dziękuję na propozycję następnego. Bo nie jestem zwierzęciem.

#alkoholizm #pijzwykopem
  • 20
  • Odpowiedz
@Leithain: No w sumie racja, ja jak robię sobie przerwę w piciu (nawet nie zamierzoną ale jakieś tam leki, obowiązki itp) to bym się wstydził napisać na wykopie, że nie piję xD a co tu jeszcze znajomym może się chwalić? xD
  • Odpowiedz
nie piszcie, że "każda ilość alkoholu szkodzi" (badania na ten temat są niejednoznaczne, duża ilość alkoholu szkodzi, ale przy małej wyniki badań są podzielone)


@Leithain: tak podzielone, że potwierdza to już WHO

czy "jak pijesz częściej niż raz na miesiąc to jesteś uzależniony"


@Leithain: nie spotkałem się tutaj z takim stwierdzeniem
  • Odpowiedz
@Leithain: Agresja niepijących jest zdumiewająca.

Najlepsze jest to, że tych niepijących historycznie było bardzo mało: wojny czy decyzje polityczne wykonywali najebusy jak np. Churchill.
  • Odpowiedz
@Leithain: każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu bezpowrotnie uszkadza mózg

Jakiekolwiek 'zdrowe' picie to minimum 3 miesiące odstępu

Badania na ten temat są BARDZO jasne i klarowne przynajmniej od 2020
  • Odpowiedz
  • 0
@Mambus22: @meltdown @masterdick

A podrzucie jakieś porządne metaanalizy na ten temat? Bo ja np. znalazłem to:

Low daily alcohol intake gives neither harm nor benefit. However, there is increased risk of all-cause mortality at relatively low levels of daily alcohol intake in women (>2 beverages/day) and in men (>3 beverages/day). Prior studies suggesting a possible benefit of low-level alcohol intake may have reached that conclusion by mischaracterizing former heavy drinkers and using inconsistent reference groups
  • Odpowiedz
@Leithain: W 2023 roku w Lancet Brytyjczycy publikowali badania z których wynikało że każda ilość alkoholu jest szkodliwa. Jeżeli nie wiesz co to Lancet to taka biblia medycyny, większość nagród Nobla z medycyny była przyznawana za badania które najpierw były tam publikowane.

Narkomanią alkoholową jest jednoznacznie szkodliwa dla jednostki i społeczeństwa. Przestańcie tego narkotyku bronić ćpuny.
maroLem87 - @Leithain: W 2023 roku w Lancet Brytyjczycy publikowali badania z których...

źródło: 20190629_woc294-1024x749

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@maroLem87: i po co ten protekcjonalny ton? Masz może linka do tych badań? Bo nie wiem czy chodzi o to: https://www.thelancet.com/journals/lanpub/article/PIIS2468-2667(22)00317-6/fulltext czy o coś innego.

Powyższy link mówi mniej więcej tyle, że nie ma badań pokazujących, by małe ilości alkoholu są korzystne, ani też takich które są w stanie określić bezpieczną dawkę alkoholu. Dlatego BEZPIECZNIEJ jest założyć, że każda ilość alkoholu szkodzi. M.in. dlatego, że:

However, several reviews also found
  • Odpowiedz
@KwasneJablko ja przebiegnę w 25min i wale browary, do tego jeżdżę rowerem (póki co Rekord to tylko 140 km w jeden dzien), 1.5km przepływam w 35 minut, na płaskiej biorę ok 115 kg

I przy tym od czasu do czasu po prostu lubię się #!$%@?
  • Odpowiedz