Wpis z mikrobloga

via Android
  • 50
@Iandschaft bo taki był żartobliwy styl gazet z《 96. Smutek natomiast z powodu takiego, że do 1996-2014 oczekiwaną wartość ramu wzrosła 2000razy. Podobnie MHz w procku. A po tym okresie wzrostu niesamowicie szybkiego od 14-24 ciągle mam procki ok. 3.4 GHz i 16 GB RAM w setupie do pracy.
  • Odpowiedz
A po tym okresie wzrostu niesamowicie szybkiego od 14-24 ciągle mam procki ok. 3.4 GHz


@hoRacy: Słyszałeś o czymś takim jak instructions per cycle?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@BurritoHuxley a zastanów się, czy faktycznie było trzeba i czy komukolwiek to pomogło? 640 000 x 8 rozróżnialnych komórek pamięci to wystarczająco, by działać w praktyce. Panocki od Apollo nawet przez chwilę nie dumali o takie pamięci ferrytowej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@azmar

>A po tym okresie wzrostu niesamowicie szybkiego od 14-24 ciągle mam procki ok. 3.4 GHz


@hoRacy: Słyszałeś o czymś takim jak instructions per cycle?


Tak, hobbystycznie sledze jakim cudem pomimo podobnych taktowań mamy nadal wzrosty. I chyba IPC nie jest tutaj winnerem.
  • Odpowiedz
@hoRacy bo przy wysokich częstotliwościach i napięciach w procesorze dzieją się #!$%@? rzeczy, fizyka ogranicza utknęliśmy na 4-6Ghz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@henen chodzi o tunelowania, czy o to, że podczas jednego cyklu impulsy są w stanie przejść drogę krótsza niż ta, niż te kilka cm w procesorze?
  • Odpowiedz