Wpis z mikrobloga

Bierzemy ślub z różową pod koniec maja, z racji tego że mam dwie nieruchomości + w jednej mieszkamy już razem + zarabiam 4x więcej niż ja chcemy podpisać intercyzę. Jakie minusy? Czy wspólny kredyt odpada czy można brać bez problemu jak się będzie chciało? Po mojej śmierci dostanie normalnie rentę? Z tego co wiem nie ma to wpływu. Możemy przelewać między sobą pieniądze jako darowizna bez podatku? Chcemy mieć wybór tj, np kupić coś na pół i mieć po 50% lub kupić tylko na jedną osobę. Warto iść w intercyzę?
Różowa sama mi przypomina bym to ogarnął bo ślub się zbliża xd
#pytanie #pytaniedoeksperta #podatki #kredythipoteczny #prawo
  • 20
  • Odpowiedz
? Czy wspólny kredyt odpada czy można brać bez problemu jak się będzie chciało?


@Sebb521: przeciez wspólny kredyt można brać nawet z kolegą albo nawet z kimś nieznajomym.

Intercyza daje całkowitą wolność. To co chcecie żeby było oddzielne to będzie oddzielne, to co chcecie żeby było wspólne będzie wspólne. Warto iść w intercyzę.
  • Odpowiedz
@Sebb521: po co ludzie składają przysięgę ślubując sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że się nie opuści aż do śmierci?
Może zapytaj swojej kobiety czy ma świadomość w co wychodzi i na co się decyduje
  • Odpowiedz
  • 0
@2xpapanalepiku: ona ma bardzo dobra świadomość. Pierwszy z brzegu powód: jestem na b2b, odpowiadam całym majątkiem, w razie czego żona jest niedotknięta, gdybym wpakował się w długi ona też jest bezpieczna.
  • Odpowiedz
Czy wspólny kredyt odpada czy można brać bez problemu jak się będzie chciało?


@Sebb521: Rozdzielność majątkowa nie stanowi przeszkody do wspólnego uzyskania kredytu.
  • Odpowiedz
mam dwie nieruchomości + w jednej mieszkamy już razem + zarabiam 4x więcej


@Sebb521: nawet bez intercyzy to jest Twój majątek wniesiony do małżeństwa, więc nawet przy wspólności majątkowej nie wchodzą takie nieruchomości do podziału między osoby przy rozwodzie.
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku "Świadomy/Świadoma praw i obowiązków wynikających z zawarcia małżeństwa uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z (imię i nazwisko drugiej z osób wstępujących w związek małżeński) i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.”
  • Odpowiedz