Wpis z mikrobloga

NR 265 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Przystanek Alaska - Northern Exposure

Twórcy: Joshua Brand, John Falsey
IMDb: 8.4/10
https://www.imdb.com/title/tt0098878/
https://upflix.pl/serial/zobacz/northern-exposure-1990
Gatunek: komedia dramat

Doktor Fleischman jest świeżo po studiach medycznych przeprowadza się do Cicely na Alasce. Na miejscu zostaje powitany przez osobliwych mieszkańców, którzy nie chcą go widzieć a warunki go przytłaczają. Jednak z czasem można odnieść wrażenie, że życie w Cicely podoba mu się bardziej, niż przyznaje.

Czy polecam? Zapomnieli o tym, co? A kiedyś wszyscy oglądali jako quality TV. Sam zawsze lubiłem klimat tego serialu, nieśpieszny, malowniczy i ekscentryczny.
W USA jest mądry system odpracowywania stypendium studiów medycznych w miejscu wskazanym przez rząd (czyli tam gdzie brakuje opieki medycznej), dopiero później lekarz może wyjechać do Niemiec, czy innych bardziej opłacalnych kierunków aby uprawiać ten zawód z powołania.

P.S. Kto rano wstaje, ten więcej obejrzy... ;)
WLADCA_MALP - NR 265 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Przystanek Alaska ...

źródło: przystanekalaska

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: fajne były te seriale. Za dzieciaka się oglądało. McGyver, Słoneczny Patrol, Pełna Chata, Skrzydła, jeszcze był o super helikopterze i o samochodzie z Hazelhoffem. W każdym serialu czołówka że świetną muzyką. Sentymencik.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Próbowałem to oglądać jakiś czas temu. Sentyment bardzo mocny, ale nie dałem rady. Trochę się zestarzało. Ma klimat, ale historie bohaterów jakoś mnie dzisiaj nie porwały na tyle, żeby obejrzeć więcej niż 5 odcinków.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP nie leci przez muzykę w serialu. Ponoć licencja na kawałki użyte w serialu dawno się skończyła, a za drogo znów wszystkim zapłacić. Podobna sytuacja była ze Skins, netfix podmienił muzykę i wyszło źle. Musieli pociąć niektóre sceny lub usunąć, np jak bohaterka śpiewa utwór RATM.
A odnośnie samego serialu to nadal dobry, wcale się nie zestarzał. Wracam czasem do niego. Dzięki za Fmovies :)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP u mnie w domu oglądali namiętnie, ja czasami zerkałem na telewizor ;). Jak na obyczajówkę to nawet mi się czasami podobał, ale nie mogę powiedzieć, że jestem jakimś zagorzałym fanem.
  • Odpowiedz
dobna sytuacja była ze Skins, netfix podmienił muzykę i wyszło źle. Musieli pociąć niektóre sceny lub usunąć, np jak bohaterka śpiewa utwór RATM.


@OldBull: #!$%@? co XD #!$%@?, pora chyba faktycznie kupić NASa i zaczął ściągać wszystkie klasyki
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: tam to były fajne scenariusze czasem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Z takich co mi najbardziej utkwiło w pamięci to jak Maggie pilotka i ta młoda ze sklepu niechcący zbiły jakieś drogie wino które przyleciało na przyjęcie astronauty, i próbowały później z tego co zostało wymyślić czym zamienić to wino, aby on
  • Odpowiedz