Wpis z mikrobloga

Mireczki co byście na moim miejscu zrobili
Praca w biurze za najniższą, prawo jazdy kat b
Nie wiem jak dalej popchnąć swoje życie, myślałem nad c+e i jeździć se po polsce ale widze że wszędzie potrzebują z doświadczeniem pracowników a siedzieć za najniżsża mi sie nie chce całe życie, może jakiś kurs programowania o ile takie są (xd) #pracbaza #kiciochpyta #zycietruckera #programista15k
  • 33
  • Odpowiedz
@DragonBreath:

nie xD


@A_R_P: a właśnie, że tak.
@DragonBreath to są tak odległe branże, że łączenie ich jest śmieszne. Jeśli masz charakter i intelekt pasujące do programisty, to jest wiele innych możliwości niż praca kierowcy ce. Jeśli nie potrafisz robić nic innego niż kręcić kierownicą, bo to jest jedna z najprostszych prac fizycznych, to raczej nie będziesz się nadawał na programistę.

Jeśli rozważasz programowanie tylko ze względu na zarobki, to
  • Odpowiedz
Jeśli nie potrafisz robić nic innego niż kręcić kierownicą, bo to jest jedna z najprostszych prac fizycznych, to raczej nie będziesz się nadawał na programistę.


@Przypadkowy: Akurat znam programistę, co do kręcenia kółka się nie nadaje, prawa jazdy nie ma i nawet nie myśli o jego robieniu, a żyjemy w mieście powiatowym, gdzie samochód naprawdę ułatwia życie.

Prace pod wzgledem intelktualnym moze zupelnie inne, ale np pod tym względem, że obie
  • Odpowiedz
Akurat znam programistę, co do kręcenia kółka się nie nadaje, prawa jazdy nie ma i nawet nie myśli o jego robieniu, a żyjemy w mieście powiatowym, gdzie samochód naprawdę ułatwia życie.


@DragonBreath: ja to akurat znam babę, co ma wąsy. Ale czy to jest reguła? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Masz rację, że przepisów i programowania sam się nauczysz. Ale na tym się chyba kończą wspólne cechy obu
  • Odpowiedz
księgowy, biegły rewident, analityk finansowy, makler, doradca inwestycyjny,


@Przypadkowy: Wlasnie skonczylem Finanse i Rachunkowosc, i z programowaniem to ma tyle wspolengo, ze siedzisz na komputerze caly dzien i klikasz, bo sama specyfika pracy okrutnie inna.
Podczs gdy jako programista proboujesz wymyslic rozwiazanie czy je zastosowac, ksiegowy ma juz wszystko ustalone, po prostu musi wpisac odpowiednia liczbe w odpowiednia tabelke i ma sie to zgadzac. Do tego znacznie wieksza komunikacja z innymi
  • Odpowiedz
Masz jakieś dziwaczne opinie o różnych zawodach, serio.


@Przypadkowy: Temat w ogole zaczal sie od tego, ze OP mysli na co sie przebranzowic. I byc moze praca kierowcy i programisty to dwa skrajne bieguny, to łatwość czy możliwość przebranżowienia na tym samym poziomie, dlatego oba wpadają do głopwy jako rozwiązanie.
Nie dlatego, ze zawody sa podobne, tylko dlatego ze w glowie pojawia sie realna i mozliwa do realizacji sciezka przebranzowienia.
Normalny
  • Odpowiedz
wystarczy nie pić w robocie. Ciężko spowodować wypadek będąc trzeźwym i jadąc zgodnie z przepisami - mi jeżdżąc 2-3x szybciej się nie udało jeszcze przez 15 lat


@programista15cm: naprawdę? Zestawiasz swoją jazdę na przestrzeni 15 lat z jazdą "czymś" 3 krotnie szybszym i na trzeźwo?Z losowym kierowcą zawodowym.Naprawde?zabawny jesteś.
  • Odpowiedz