Wpis z mikrobloga

Mireczki co byście na moim miejscu zrobili
Praca w biurze za najniższą, prawo jazdy kat b
Nie wiem jak dalej popchnąć swoje życie, myślałem nad c+e i jeździć se po polsce ale widze że wszędzie potrzebują z doświadczeniem pracowników a siedzieć za najniżsża mi sie nie chce całe życie, może jakiś kurs programowania o ile takie są (xd) #pracbaza #kiciochpyta #zycietruckera #programista15k
  • 33
  • Odpowiedz
Co by ci ludzie nie napisali to i tak postanowisz pozostać w swojej strefie komfortu.
A jeśli serio szukasz porad to programowanie będzie obecnie ciężkie dla świeżaka.
Kierowca c+E lub D
Praca od zaraz, koszt prawka często pokrywają programy z urzędu pracy, ta druga opcja kasa minimalnie gorsza ale za to codziennie w domu i dużo pracy w wojewódzkich, prawie każde MPK obecnie szuka, ewentualnie motorniczy tramwaju
  • Odpowiedz
  • 0
@Oltwk93 motorniczy za mało zarabia na taką odpowiedzialność, u mnie w mieście nie wiele więcej niż najniższa a po za tym już dawno aplikowałem na kurs motorniczego i się nie odezwali dlatego pytałem o c+e lub programowanie, a i co do strefy komfortu to dlaczego tak sądzisz? Ja wychodze z założenia że w strefie konfortu to gniją zwykłe #przegryw u mamusi na garnuszku a ja lubie ryzykować w imie jakichś profitów wymiernych
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: idź na C+E choćby dla samego prawka
Może będziesz pracować w tym rok a może wcale a prawko się przyda
Kiedyś sobie kupisz kampera czy coś i jak znalazł
Dodaj do tego możliwość zwiedzania wielu państw
Tak dla większości kierowców kończy się na zwiedzaniu parkingów i magazynów ale mam znajomego co zabiera na tira składany rower elektryczny i jak kręci pauzę to robi sobie tripy na pół dnia, sporo już
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: typie, jeśli to nie bejt, to naprawdę zastanów się nad sobą i swoim życiem. Podałeś tak różne zawody, wymagające tak różnych umiejętności i cech charakteru, że to aż śmieszne. To tak, jakbyś powiedział, że zastanawiasz się nad rozpoczęciem uprawiania jakiegoś sportu i bierzesz pod uwagę szachy lub podnoszenie ciężarów. xD
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: na C+E jest teraz susza straszna z ofertami, więc pracę jako 'beduin 3tygodnie w trasie" dostaniesz bez doświadczenia, ale na lepsze oferty będzie Ci się ciężko wbić. Tutaj też sporo zależy od regionu kraju. Same prawko warto zrobić, jak Ci się robota nie spodoba, to i tak w 1-1,5 miesiąca pracy i kurs się zwraca. Można sobie też w przyszłości jedynie dorabiać, znam sporo ludzi, którzy biorą sobie kursy na
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: jak jesteś gotów konkurować z anonkami autystykami co programowali od 10roku życia to śmiało, ja w IT z 3 letnim expem ledwo 5k netto mam, a nie uważam się za aż tak słabego. Fakt może się nie rozwijam po pracy. Znam z nazwy warszawskie kouchozy IT gdzie płaca jeszcze mniej
  • Odpowiedz
typie, jeśli to nie bejt, to naprawdę zastanów się nad sobą i swoim życiem. Podałeś tak różne zawody, wymagające tak różnych umiejętności i cech charakteru, że to aż śmieszne. To tak, jakbyś powiedział, że zastanawiasz się nad rozpoczęciem uprawiania jakiegoś sportu i bierzesz pod uwagę szachy lub podnoszenie ciężarów. xD


@Przypadkowy: Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, bo również cale zycie w biurze za najnizsza krajową i rowniez brałem pod uwagę
  • Odpowiedz
myślałem nad c+e i jeździć se po polsce ale widze że wszędzie potrzebują z doświadczeniem pracowników a siedzieć za najniżsża mi sie nie chce całe życie, może jakiś kurs programowania o ile takie są (xd


@MetalowyBieg: No tak naprawde IT lub C+E w Polsce to jedyne sensowne zawody na ktore w miare mozna sie przebranzowic. U kierowcy mi sie np nie podoba odpowiedzialnosc za towar: bedziesz mial sltutczke z Twojej winy,
  • Odpowiedz