Wpis z mikrobloga

Czy osoby narzekające na betonozę w Katowicach były kiedykolwiek w innym mieście wojewódzkim? W Katowicach te budowy tak naprawdę ruszyły ze sporym opóźnieniem w stosunku do innych dużych miast.

Jasne, cześć inwestycji to nawciskane obok siebie klocki, ale większość krytykujących wiesza psy na każdym projekcie.

Trzeba być naiwnym, żeby myśleć, że miasto wojewódzkie nie będzie się mocno rozbudowywać. Taka jest kolej rzeczy. Jak ktoś nie lubi placów budowy to zostaje mu jakieś wymierające powiatowe, bo nawet mniejsze miejscowości o ile są atrakcyjne, to się rozrastają/zagęszczają.

#katowice #nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: true ale nie zawdzięczają to parkom miejskim, bardziej absurdalnemu poprowadzeniu granic miasta.
Warszawa miałaby podobny procent terenów zielonych gdyby włączyć w jej granice kampinos.
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon nie o to chodzi w betonozie. Chodzi o betonowanie terenów zielonych, w potem sadzenie dziwnych fikołków. Krupa usuwa drzewa, zalewa betonem, żeby stwierdzić, że w lato jest za gorąco i trzeba jakieś drzewa posadzić. To, że miasto się rozrasta to norma, ale powinno się rozrastać także komunikacyjnie. A u nas zabiera się parkingi, zwęża drogi, a w zamian nie rozwija komunikacji miejskiej. Każdy sobie rzepkę skrobię.
  • Odpowiedz
@kogut_20 ale większość narzekań na betonoze dotyczy jednak inwestycji, które nie powstają na zielonym terenie tylko na działkach gdzie wcześniej były żwir, chwasty i blaszaki. Np wszystkie mieszkania budowane przy stawach na Paderewskiego.
  • Odpowiedz
@hmmmmmmv2: ale nie przeznaczonych na mieszkaniówkę. Np taki Atal przy stawie Łąka powstał na terenach przeznaczonych właśnie na rekreację i sport, a znaczna większość powstała na terenach przeznaczonych na usługi
  • Odpowiedz
@hmmmmmmv2: uzupełniające to nie główne. Gdzie po Belgu będą usługi wielkopowierzchniowe? Bo chyba nie zauważyłem. Atal przy stawie Łąka to nie 03U. Tam miał być sport i rekreacja, ale Uszok zgodził się na mieszkaniówkę w zamian za ogólnodostępne tereny sportowe (które takie nie są, bo osiedle jest ogrodzone). Co do betonozy - czy uważasz, że to, co dzieje się na os. Tysiąclecia jest normalne? Ciasno było przed nową deweloperką, teraz to
  • Odpowiedz
@stanleyek: Z tego co mi wiadomo drugi etap Belga (blizej granicznej) to bedzie budynek uslugowo- handlowy wiec wszystko sie zgadza. Dla dzialki Atalu warunkiem zabydowy uzupelniajacej bylo mniej niz 50% powierzchni dzialki i to tez sie zgadza. Na Tauzenie nowe budynki powstaja w miejscu morza betonu i ogromnego pustego terenu zarosnietego chwastami. Szczegolnie ten projekt Medusy jest w miejscu, ktore patrzac na mape wyglada jakby mialo byc zabudowane nawet wg pierwotnej
hmmmmmmv2 - @stanleyek: Z tego co mi wiadomo drugi etap Belga (blizej granicznej) to ...

źródło: abc

Pobierz
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: wczoraj byłem pospacerować w parku Kościuszki. Musiałem szybko się ewakuować, bo nie ma tam kibla żeby się wysikac. Ponoć od 50 lat.
Byłem w wielu miastach wojewódzkich. Betonoza jeśli w nich jest to jest mniej zauważalna, bo jest tam ładniej, zadbane centra, ulice usługowe z możliwością zabrania kogoś na obiad na miasto bez obrzydzenia no wonią grzybiejącej kamienicy, i udaru słonecznego.
Jasne, Katowice po prostu są młodsze. Nie mają starego
  • Odpowiedz
@hmmmmmmv2: z tego co wiadomo to po raz kolejny #!$%@? głupoty, bo ktoś Ci za to płaci. Poczytaj jakie warunki zabudowy ma działka po Belgu i jaki procent mial iść na mieszkania a jaki pójdzie. To że ktoś tam da żabkę i pepco nie sprawi że będzie wszystko git i budynek będzie usługowy.

Paderewa jest #!$%@? przez miasto i patodeweloperke. Znikają budynki usługowe a zamian powstają kolejne ogrodzone osiedla, przykład Okamu
  • Odpowiedz
@Lomana_LuaLua weź się po prostu wyprowadź z tej Paderewy albo najlepiej Katowic skoro Ci tu tak źle. Wg tego co mówisz to na każdą osobę, która tak zrobi przypada parę nowych mieszkańców co jak na miasto, które się wyludnia jest chyba niezłym wynikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz