Wpis z mikrobloga

Kupiłem 2 czujniki parkowania na allegro i oba nie działają.
Teraz kupiłem jeszcze jeden markowy i od razu pomogło, ale mam problem ze zwrotem tych poprzednich.
Czas na zwrot minął, a sprzedający wymaga jakiś cudów typu protokół od mechanika, który stwierdzi usterkę tamtych czujników. Tylko sam sobie je wymieniłem i skasowałem błędy.

Jak to teraz zrobić? Interesuje mnie zwrot pieniędzy za badziewie które sprzedają, a nie jeżdżenie po mechanikach i płacenie za zdjęcie zderzaka, żeby założyć zepsute czujniki itp.

#allegro #samochody
vito_corleone - Kupiłem 2 czujniki parkowania na allegro i oba nie działają. 
Teraz k...

źródło: Screen Shot 2018-08-17 at 18.19.48-fullpage

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@vito_corleone: Na przyszłość to kupuj wtedy aby wyrobić się w 14 dniach na sprawdzenie. Wtedy robisz zwrot paczkomatem i elo.
Ja jak ostatnio kupowałem czujniki to kupiłem od dwóch różnych ludzi bo zależało mi na czasie i wziąłem te co przyszły pierwsze, a drugie odesłałem.

Skoro robiłeś u mechanika to niech ci postawi pieczątkę i napisze że nie działa tyle. To w ich gestii jest aby sprawdzić produkt a nie kogoś
  • Odpowiedz
@r5678: No właśnie wymieniłem sobie czujniki sam, podpiąłem kabelek, pokazał który jest zepsuty i wszystko.
Mam zdjęcia z programu i napisane, że po podpięciu nowego czujnika od razu pokazało usterkę.
  • Odpowiedz
@vito_corleone: to zaznacz że użytkownik wymieniał, skoro mają taką opcję. opisz, dołącz screen. No to jasno z tego wynika, że nie może być tutaj winy użytkownika bo nowy czujnik od razu nie działał po wyjęciu z pudełka. przy gazie zaznacz nie, nawet jakbyś miał. bez przesady, nie ma to znaczenia ze sprawą.
  • Odpowiedz
@vito_corleone:
Prawo konsumenckie przewiduje przy pierwszej reklamacji tylko opcje wymiany lub naprawy. Zwrot jest możliwy tylko w przypadku kiedy te dwie opcje są niedostępne lub zbyt kosztowne.

Co do tego formularza, to ewidentnie przeznaczony jest on dla serwisów i odsprzedawców (coś mi się zdaje, że sprzedawca potraktował cię jak firmę zajmującą się naprawą samochodów lub sprzedażą części). Natomiast jak będą się upierać, aby jakiś serwis przeprowadził diagnostykę, to mają go wskazać
  • Odpowiedz