Wpis z mikrobloga

@oficjalne_konto: w Wysokich to głównie doliny, w Zachodnich spokojnie Kasprowy, Grześ, Rakoń. Pewnie też ludzie będą wchodzić na Czerwone Wierchy i Kondracką Przełęcz, ale schodzić stamtąd w raczkach, to może być trochę stresujące.
  • Odpowiedz
@oficjalne_konto Jeśli musisz publicznie zadawać takie pytania, to raczej oznacza, że nie powinieneś chodzić nigdzie wyżej. @PustyCzlowiek dał ci kilka tatrzańskich propozycji, ale raczki na zimowe Tatry to nigdy nie jest dobry pomysł, a nawet w wypożyczonym sprzęcie trzeba mieć pewne umiejętności poruszania się i jego obsługi.
  • Odpowiedz
@oficjalne_konto: mnie zastanawia czemu zawsze wszyscy turyści którzy w ogóle Tatr, i warunków tam panujących nie znają, chcą od razu iść na Rysy? Nie atakuje Cię ale może mi wyjaśnisz ten fenomen. Jest tylko pięknych innych szlaków, gdzie nie idzie się w tłumie, to się pchacie na Rysy.
  • Odpowiedz
@rozowy_dzban: to nie żaden fenomen, nie każdy w górach szuka spokoju i samotności, niektórzy chcą się zwyczajnie sprawdzić, a Rysy są naj. Niestety w Polsce ludziom brakuje perspektywy, bo poza Tatrami nie mamy innych wysokich gór, jedynie Śnieżka i Babia Góra mają podobny charakter, ale nadal daleko im trudnościami technicznymi do Tatr Wysokich, przez co ludziom wydaje się, że jak weszli na jakiś szczyt 1000 mnpm. to tu będzie podobnie, tylko
PustyCzlowiek - @rozowy_dzban: to nie żaden fenomen, nie każdy w górach szuka spokoju...

źródło: szpiglas

Pobierz
  • Odpowiedz
@rozowy_dzban: @PustyCzlowiek: Zrobiłem Babią wielokrotnie, Szpiglas i Kasprowy przez Kopę Kondracką z masą wtedy 120 kg. Nie było to łatwe.

Kolejno czeka mnie Krzyżne, Kozi Wierch, Rysy od Słowacji, Koprowski Szczyt, czerwone wierchy, może Świnica i Giewont.

Pytałem o Rysy z ciekawości i z domysłem że będzie tam najgorsza pogoda, nie #!$%@? się tam teraz. Z fartem.
  • Odpowiedz
@oficjalne_konto: fajne cele na lato, a jeszcze co do raczków, to też nie jest tak, że nadają się tylko do dolin i nigdzie wyżej z nimi nie wejdziesz, ale muszą być do tego odpowiednie warunki, które raczej masz jesienią, niżeli wiosną, gdy często zalega jeszcze dużo śniegu. Powodzenia.
  • Odpowiedz