Wpis z mikrobloga

Mircy, jak ocenicie CV? Co zmienić? Cel junior admin i pokrewne, ewentualnie jakiś bardziej wyspecjalizowany helpdesk. Nie mam doświadczenia w zawodzie. Oczywiście będę modyfikował w zależności od ogłoszenia, tę pustą lukę po środku też wypełnię.

Co do może specyficznego zapisu studiów, zaliczyłem pierwszy rok na uczelni stacjonarnej, a po przepisaniu się na zdalną, wrzucili mnie znowu na pierwszy rok, tylko już z zaliczonymi przedmiotami i trochę indywidualnym programem

#it #informatyka #pracait #rekrutacja #korposwiat #cv #sysadmin #szukampracy
Kamero - Mircy, jak ocenicie CV? Co zmienić? Cel junior admin i pokrewne, ewentualnie...

źródło: Screenshot from 2024-04-27 12-43-39

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@Kamero: moze z biurem pogrzebowym bardziej skupiłabym się na skróceniu tego do wlasnie tych informatycznych spraw

masz zainteresowania i tam brakuje jakby kropki/punktora/akapitu , w sensie do gory masz wszystko w jednej linii a tam juz nie
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha: W tym punkcie zależy mi na podkreśleniu, że radzę sobie i mam doświadczenie z pracą z ludźmi wszelkiego sortu (z tego co wiem, to ważne w IT), a te drobne sprawy informatyczne to raczej tylko dodatek, bo nic specjalnego tam nie było
@Alzena: Rzeczywiście, dzięki
  • Odpowiedz
@Kamero: Jak wy te CV piszecie, weź spójrz na jeden przykład z internetu i spróbuj zrobić podobnie. Jakbym coś takiego zobaczył to CV od razu do śmieci.
Plus takie minimum:
- CV po angielsku
- Prosty wzorzec
- Wywal podsumowanie
  • Odpowiedz
@Kamero: wywal podsumowanie, rozbij doświadczenie i umiejętności na dwie osobne sekcje, nie rozpisuj się tak tylko wypunktuj co robiłeś i gdzie, PODAJ DATY, wypunktuj co potrafisz, nie usuwaj pythona nawet jak nie ma w ogłoszeniu, wywal zainteresowania, wywal zdjęcie jak nie jesteś przystojny
  • Odpowiedz
  • 0
@cordianss: @peoplearestrange

spójrz na jeden przykład z internetu i spróbuj zrobić podobnie

No z tego co patrzę, to w znacznej większości jest podsumowanie, nawet przy sporym doświadczeniu. Zainteresowania często też. Starałem się to jakoś zapełnić, nie będzie przeszkadzało, że podanie jest w połowie puste?
Na ogłoszenia po polsku planowałem wysyłać po polsku, na angielskie po angielsku.
W sumie rzeczywiście wyodrębnie doświadczenie. Nie chciałem tego robić, bo miałem tylko jedną rzecz, ale
  • Odpowiedz
@Kamero: bo Ty patrzysz pewnie na takie CV z USA, jeszcze do tego jakiś cover letter dołączają gdzie się brandzlują pod firmę jaka to nie jest wspaniała i dlaczego akurat u nich chcieliby CRUDa robić albo zarządzać dostępem do O365 xD. Zobacz sobie na Pana Wojtka, same konkrety, nie pisał że robił z babcią pierogi i uwielbiał wycieczki rowerowe

https://wojzaremba.com/
no ok sekcja hobbies jest ale to jest już człowiek, którym
  • Odpowiedz
@Kamero usuń zakład pogrzebowy i zostaw samo biuro, nakłamał że tam rozwiązywałeś problemy informatyczne, z łącznością, robiłeś coś z bazą danych, z Microsoft 365, cokolwiek xD. Zmień format bo 30% strony jest puste - ta lewa strona. Usuń zdjęcie, to potrzebne? Ja bym usunął te wszystkie jestem, ukończyłem, znam, chętnie itp.
3 miesiące temu znalazłam dobrą entry level it robotę w centrum Londynu, a wcześniej robiłem na budowie także expa z CV
  • Odpowiedz
@Kamero: To jeszce 2 grosze. Brakuje timeline co i gdzie robiles, w jakim okresie czasu, w jakim podmiocie (firma/szkola/praktyki). CV po PL nikogo nie interesuje, chyba ze targetujesz w lokalny januszex. Przy pointach za duzo lania wody, a mało konkretów np. - obsługa uslug chmurowych i baz danych - jakie uslugi, jakie bazy, co na tym zbudowales, co obslugiwałes? Hobby mozna wrzucic kilka myslników a nie cały akapit ;) W przyszlosci
  • Odpowiedz
  • 0
@jurek-gagarin: W takim razie, co powinienem napisać w temacie chmur? Trochę czytałem o usługach AWSa, co robią i jak działają, stawiałem terraformem/manualnie instancje EC2, EKS cluster, deployowałem tam jakieś gotowe apki, security groups. Bazy danych to tylko to co na studiach - sql w jakimś oraclu. "Basic AWS cloud services knowledge"?
W takim razie zmienię i będę wszędzie po angielsku wysyłał
  • Odpowiedz
  • 1
@bartek-kowalski-12: Zajmowałem się praktycznie całym kontaktem z klientem - klienci przychodzą (czasami nawet od razu do biura, bez telefonu), tłumaczę jak wszystko wygląda, co trzeba zrobić, pomagam ogarnąć dokumenty, zaznajamiam ich z ofertą/cennikiem, jednocześnie zachęcam aby zdecydowali się na nasze usługi, a nie konkurencji. Poza tym wbrew pozorom bardzo dużo small talku, czasami trzeba zagadać klientów aż szef przyjedzie. Atutem, który chcę wykorzystać jest to, że miałem stale do czynienia z
  • Odpowiedz