Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od lekko ponad dwóch lat coś się ze mną niedobrego dzieje, nic mi nie sprawia przyjemności, totalnie zmuszam się do hobby na które kiedyś poświęcałem praktycznie pełny wolny czas, bywa że po skończonej pracy kładę się i leże tak do wieczora scrollując głupoty w internecie nienawidząc się coraz bardziej. Byłem też kiedyś duszą towarzystwa, która brała udział dosłownie w każdym spotkaniu z moją grupką znajomyc (jestem introwertyczny więc dość zamknięty krąg) a od dłuższego czasu unikam spotkań/imprez aż znajomi się zaniepokoili

Zapisałem się pierwszy raz w życiu do psychiatry za radą owych znajomych, znalazłem jakiegoś na znanylekarz z praktycznie samymi ocenami 5* (dosłownie 2 negatywy na 150 ocen), poszedłem

Wizyta trwała może 10 minut, lekarz stwierdził że to nie są żadne objawy depresji, przemęczenia, stresu, niczego, po prostu musze sobie znaleźć coś co mnie zadowoli bo widocznie wszystkie dotychczasowe rzeczy mnie znudziły. Polecił skupić się mocniej na wykonywanej pracy, która jest umysłowa i dość stresująca. Podniesionym głosem też stwierdził że nici z ZLA bo sie do tego nie kwalifikuje (nawet tego tematu nie poruszyłem ani nie wspomniałem). Zalecił ponowną wizytę za miesiąc. Nie przepisał żadnych leków

Czy to jest normalny przebieg wizyty u takiego specjalisty, czy źle trafiłem? Nic nie pomógł, wział kase a ja dalej jestem rozbity i nie wiem co ze sobą zrobić

#depresja #psychiatria



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie wiem jaka jest prawidłowa diagnoza, ale wiem że te leki by pogłębiły jeszcze ten stan wiem co mówię. Leki są dobre na obniżony nastrój, lęki i myśli samobójcze. Na apatię i anhedonie nie ma dobrego lekarstwa
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim pierwsza wizyta u psychiatry powinna być dłuższa, dokładny wywiad Twój, rodzinny. Dużo pytań powinien zadać psychiatra. Spróbuj może do innego.
  • Odpowiedz