Wpis z mikrobloga

Siostra odebrała dziś swojego #ford focus mk3 2014 od mechanika. Litrowy, benzyna.
Miał wymienić olej, filtry i naprawić rozszczelnioną klimę i napełnić (bo czynnika już nie było). Wróciła, pytam ile ją policzyli... 1720 zł. Z pamięci mi powiedziała, że przy płaceniu babka przy kasie jej powiedziała co robili: olej, filtry, chłodnica, czynnik, robocizna (400 zł). Możliwe, że coś jeszcze tam było. Jakkolwiek, to nie jest jakoś super dużo jak za wymianę oleju i filtrów i naprawę klimy z wpuszczeniem czynnika?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 9
  • Odpowiedz
Dzisiaj wymiana wszystkich filtrów, wymiana oleju, wymiana sworznia sprawdzenie łączników i amortyzatorów na trzepakach i kontrola hamulców kosztowala mnie 700zl z robocizną, częściami i olejem 5w30 Total 4L, citroen 1.6 2018 edit: miasto 100k mieszkańców byłe wojewódzkie.
  • Odpowiedz
@km00787: chłodnica max 400zl
Olej+ filtr oleju i powietrza ok 250zł
Nabicie klimy + filtr powietrza + odgrzybianie jakieś 500zl
Robocizna 400zł

Zostaje jakieś 150zl
Można było ustalić koszty przed robotą ale wydaje się że skroili po górnych widełkach.
  • Odpowiedz
@km00787: klima to #!$%@?. Ja ostatnio za nabicie prawie do fulla w talismanie płaciłem jakieś 5 stów, a nie było naprawiania nieszczelności no i rok później klima już nie chłodzi, więc będę musiał teraz podjechać gdzieś zlokalizować, naprawić nieszczelność i znowu napełnić pod korek - zawsze miałem łeb do interesów xD

#!$%@? eko gówno gazy, które są 2x droższe, zamiast jakiegoś prawilnego azbestu w formie gazowej
  • Odpowiedz