Wpis z mikrobloga

#lego #minecraft
Lego Minecraft to największy absurd, jaki wymyślili marketerzy duńskiej marki, mam nadzieję, że nie kupujecie tego swoim dzieciom:-)

No bo tak:
Lego to klocki, z których możesz zbudować wszystko.
Minecraft to takie wirtualne Lego, gra, w której z klocków możesz zbudować wszystko.
Czyli Lego Minecraft to klocki Lego, które udają grę, która udaje Lego XD. Tylko są przy tym 2x droższe niż zwykłe Lego xd.
(Lego Classic 900 elementów - 260 zł; Lego Minecraft 868 elemenetów - 500 zł) :-)

(PS. No i urok Lego Classic i Minecrafta polega na tym, że budujesz co chcesz, natomiast zestawy Lego Minecraft polegają na tym, że "zbuduj według instrukcji to, co widziałeś w grze")
  • 10
  • Odpowiedz
@kot_do_drzwi jako wykopowy specjalista od lego minecraft zastanawiałem się czy podejmować się komentarza twojego stanowiska.

Zacznę tak: imo, lego minecraft to jeden z najciekawszych pomysłów skierowanych do dzieci jaki wypuściło lego.

Co do twoich argumentów:

1. każda seria porównana z classic wyjdzie dwa razy drozej
2. Korzystanie z cen katalogowych jest bez sensu, nikt w sklepie lego tego nie kupuje. W normalnych sklepach powszechne zestawy lego MC wychodzą aktualnie po 0.25zl za
  • Odpowiedz
@kot_do_drzwi: Lego minecraft - czyli jak sprzedać zestaw składający się w 90% z cegiełek 2x2 4x2 za grube siano XD Natomiast zestawy minecraft pod względem zabawowym dla dzieci są według mnie same w sobie okej, oczywiście pomijając wszystkie inne kwestie jak cena czy to że te zestawy niezbyt oddają realia grania w minecrafta.
  • Odpowiedz
@kot_do_drzwi: no nietrudno się z tobą nie zgodzić, ale to trochę na zasadzie "wytłumacz dziecku że mikołaja nie ma". Dzieciaki to lubią więc im to schodzi, bo rodzice dziecku kupią bo dziecko to chce- i tak im się kapsa nabija. Natomiast nie zrozumiem dorosłych którym się te zestawy podobają, bo pomijając że są absurdalnie brzydkie, to jeszcze nawet nie są odwzorowane jak w minecrafcie, tj jeden klocke z MC to nie
  • Odpowiedz
2. Korzystanie z cen katalogowych jest bez sensu, nikt w sklepie lego tego nie kupuje. W normalnych sklepach powszechne zestawy lego MC wychodzą aktualnie po 0.25zl za klocek i to jest znacznie niżej niż średnia jeśli chodzi o zestawy licencjonowane


2. Tylko weź pod uwagę że polska jest jednym z wyjątków gdzie lego w powszechnej sprzedaży spada do ~70% katalogowej bo w wielu krajach mogą o tym tylko pomarzyć i przez większość
  • Odpowiedz
@fizzly "siedzę" w lego MC już długo i znam trochę to środowisko, uwierz mi, że ma swoje oddane grono fanów.

Oczywiście, zestawów sprzed dwóch lat nie sprzedam tak łatwo bo wciąż są w sklepach ale te z lat 2014-2017 byłbym w stanie upłynnić od ręki.

Mimo wszystko wbrew powszechnej opinii lego minecraft plasuje się w dość wysoko jeśli chodzi o wzrost wartości ~10 letnich zestawów.

Inna rzecz że ja ich sprzedawać nie
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ExtraPensja nie no rozumiem sentyment, ja "przestrzeliłem" czas bionicle bo w latach jej świetności byłem świeżo dorosły, zakładałem rodzinę i lego poszło na klika lat w odstawkę.

Niemniej kiedy do lego wróciłem już z dzieciakiem to akurat lego MC wychodziło i się zaczęło kolekcjonowanie ;)

No a teraz młody już sam jest dorosły a ja kupuję tą serię od 10 lat bo głupio tak nagle przestać skoro mam wszystkie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@Semigod: @janusz_mustermann
Generalnie przekonują mnie Wasze argumenty i łagodzę swoje stanowisko:-) Tzn. rzeczywiście, jeśli na szali kładziemy to, czy dzieciak będzie się bawił klockami Minecraft, czy nie będzie się bawił w ogóle tylko grał - to jasne, cena przestaje mieć aż takie znaczenie.

Co do pozostałych to trochę bym się kłócił, np. właśnie przez to, że Lego Minecraft jest "przebudowywalny" i nie ma specjalistycznych elementów uważam, że nie powinien być aż
  • Odpowiedz
@kot_do_drzwi jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała: wyobraźnia w 3D
Grając w gry masz tylko dwa wymiary a realne rzeczy są w trzech ;)

Trzeba pamiętać, że to tylko klocki i aż klocki :) nikt nie zmusza do kupowania chyba, że jest się uzależnionym... xd
  • Odpowiedz