Wpis z mikrobloga

Czy na Filipinach można wynająć pokój lub mieszkanie które ma dobre szybkie połączenie wifi


@MartinVoychik: tak, szukaj ofert na airbnb z informacja jaki maja internet, mozna bez problemu wynajac ze swiatlowodem z dobrymi predkosciami, a jak chcesz na dluzszy okres poza airbnb - mozesz znalezc takie miejsca gdzie sie da podlaczyc swiatlowod. teraz nawet wioski maja czasem dostep do swiatlowodu

i czy gniazdka u nich mają takie same końcówki jak w
  • Odpowiedz
@MartinVoychik da radę bez problemu. Od czasów COVIDu internet znacznie się poprawił. O ile nie wybierzesz głębokiej prowincji, to w razie awarii bez problemu hotspot z telefonu uratuje- internet mobilny jest chyba lepszy niż w Europie, oczywiście o ile masz zasięg ( )
  • Odpowiedz
@systemluster ludzie, przestańcie wprowadzać w błąd jeżeli nie znacie obecnych realiów.
To prawda w latach 2016-2020 nie było idealnie, jednak odkąd COVID "zaatakował" i wiele ludzi przeszło na pracę zdalną, internet znacznie się polepszył.
Sam mieszkam i pracuję zdalnie na Filipinach od kilku lat i o ile nie jest to prowincja to w ogóle bym się nie przejmował.

Podejrzewam, że @MartinVoychik planuje bardziej turystyczne miejsca wtedy to już bym się w ogóle
  • Odpowiedz
internet znacznie się polepszył.


@damian91: To może jakieś konkrety? Pracuje zdalnie i mam znajomych, którzy pracują zdalnie w różnych częściach Filipin i oprócz BGC, Makati i Cebu City, to nie spotkałem zbyt często stabilnego internetu. Mieszkałem przez 6 miesięcy w 2023 na Filipinach i w tym czasie podróżowałem. O ile internet czasami jest szybki to stabilność nie nadaje się do ani trochę do mojej pracy.

W Makati i w BGC jeśli
  • Odpowiedz
@systemluster W czasie covidu wbrew pozorom dość dużo podróżowałem po Filipinach i faktycznie głównym celem było znalezienie miejsca, gdzie internet będzie dobry a nie było to łatwe, bo ludzie za każdym razem mówili, że wszystko śmiga a jak się oglądałi, to ledwo sygnał łapało (zawsze miałem zapasowy router od Smart co wtedy ratowało dupę).
Później na Bohol mieszkałem prawie rok czasu i do czasu tajfunu Odette (koniec 2021) wszystko było jak należy.
  • Odpowiedz