Wpis z mikrobloga

#perfumy

Czy byłby ktoś mógł polecić jakieś perfumki cytrusowe (edt, edp)? Tylko takie bez kitu pachnace cytrusowo, jakby pomarancze/ grejpfruta/cytryne/limonke obierać, nie mam na myśli wyszukanych zapachów z drugim dnem i elaboratem na temat jego głębi, lub gdzieś tam wyczuwalnej nuty cytrusowej tylko jawnie zwykły przyjemny cytrusik. Tak pod kątem 7 letniego człowieka.

Przegrzebalem fragre i udało się sparować dosyć sporo zapachów z dostepnością na perfumehub, z opisu ich nut wychodziłoby, że niemal każdy pasuje, jednak rzeczywistość potrafi inaczej przedstawić zapach, niż robiło to wyobrażenie o nim, stąd pytanie czy pomógłby ktoś coś wskazać.

Jest np. seria takich róznych owocowych od Demeter Fragrance Library
Lub The body shop full orange blossom
Monotheme libro degli agrumi - lime

Może chociaż ktoś by miał zdanie o tych perfumeriach
  • 21
  • Odpowiedz
@hejhej_lalala: Atelier Cologne Orange Sanguine, Hermes Eau d Orange Verte, Eau de Citron Noir, Eau de Pamplemousse Rose, Terre d'Hermes Eau Givree, JPG Le Male Pride Edition
  • Odpowiedz
@hejhej_lalala: Aqua Dell Elba Blue Edt lub Edp. Edt dla mnie minimalnie lepsze . Pachną świeżo , naturalnie ,cytrynowo i parametry jak na świeżaka stosunkowo dobre.. Polecam od kolegi @bydgoszczvx od którego sam brałem ;)
  • Odpowiedz
Tak pod kątem 7 letniego człowieka.


@hejhej_lalala: Mam syna w tym wieku i lubi Allure Homme Sport Cologne od Chanel. Plus? Dostępny w każdym Douglasie czy Sephorze więc można podejść i powąchać. No i nie jest to zapach z tych do kontemplacji, świeży, rześki, po prostu użytkowy.
  • Odpowiedz
@hejhej_lalala: Podpisuje się pod Atelier Cologne ogólnie tak jak @dyniel wspomniał. Świetne cytrusy w wielu zapachach. Bardzo soczyste i naturalne.

Drugie w kolejności marki do obczajenia to Guerlain z serii Aqua Allegoria oraz Acqua di Parma z serii Blue.

Z wyższej półki przychodzi mi jeszcze do głowy MFK Aqua Vitae oraz Profumum Roma Acqua Viva.
  • Odpowiedz
Mam syna w tym wieku i lubi Allure Homme Sport Cologne od Chanel. Plus? Dostępny w każdym Douglasie czy Sephorze więc można podejść i powąchać. No i nie jest to zapach z tych do kontemplacji, świeży, rześki, po prostu użytkowy.


@markaron: gratuluję, ale mój 7-letni synek psika się tylko Torino21 i mówi że w Chanel najbardziej wyczuwalna nuta to zapach biedy
  • Odpowiedz
Lemon Line


@sir_pioter: niezbyt niestety, po kilku minutach otwarcie znika i robi się...dziwnie.

Acqua Viva śliczny, szkoda że piniondz już nie taki przyjemny za niego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ogółem dużo innych w.w. ma parametry wody z kranu...
  • Odpowiedz