Wpis z mikrobloga

Ja to się zastanawiam dlaczego taki @mickpl nie zebrał swojej tłuszczy i nie policzył ile każdy z szanownych posłów i posłanek ma mieszkań. Pytanie czy te 11 mieszkań Kropiwnickiego jest w jego oświadczeniu majątkowym czy ma je np na żonę. Ale to i tak można zrobić zrzutkę na porządny risercz, tzn ile mieszkań (no ziemi pod budowę nie ma co liczyć, bo to jednak nie jest dobro podstawowe) mają w sumie członkowie sejmu i Senatu. Stawiam >2000

#nieruchomosci #kredyt0procent #koalicjadeweloperska
  • 8
  • Odpowiedz
@sanderus: Gdzieś tam w równoległym świecie cebulowym widziałem na sprzedaż całą bazę KW, czyli to co sprzedajo w necie 29 cbl, podaj numer działki, powiemy ci jaka księga wieczysta XD To byłoby prawdziwe narzędzie zbrodni - po kilku wierszach w pythonie wyskoczyłoby ile dokładnie nieruchomości mają rodziny posłów, kiedy zostały przepisane itd XD Niestety jak tego szukałem drugi raz to już nie znalazłem, nie wiem też czy nie scam, czego sporo
  • Odpowiedz
po kilku wierszach w pythonie wyskoczyłoby ile dokładnie nieruchomości mają rodziny posłó


@mickpl: Kilka wierszy w pythonie pozwoli na scraping bazy ekw na stronie ministerstwa, specjalnie dla grinderów nie ustawiono captchy lub jakichkolwiek zabezpieczeń.

Wykoduj i scrapuj sądy z TOP7 a szybko się dowiesz ile kto ma mieszkań.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Taki scrapping wytnie Tobie ModSecurity z poziomu firewalla. Musiałbyś mieć farmę do scrapowania, kilka tysięcy IP, a i tak nie wiadomo czy tam nie ma zabezpieczeń po np. 10k odpytań dziennie. Obecne bazy pochodzą z "przeoczenia" geodezji, oni to wzięli z map XD Tj. jakiś czas temu była jednodniowa "luka" i geoportal normalnie podawał numer KW.
  • Odpowiedz
jednodniowa


@mickpl: nie była jednodniowa, to było 3-5 dni, aż jakiś mireczek co miał chyba kanał czy tam bloga o gotowaniu wrzucił i weszło z płomieniem na główną XD
  • Odpowiedz
  • 0
@wuwuzela1: wtedy można by wyskoczyć z jasnym przekazem. Przez sejm i senat przepychane są ustawy pompujące ceny, a blokowane są te które je mogą obniżyć (kataster) bo posłowie mają średnio po 5 mieszkań.
  • Odpowiedz
@affairz: przypadkowy wyciek by Ci co chcą zrobić biznes, pociągneli dane i potem ze spółek porejestrowanych na wyspach Marshalla czy tam innych nibylandiach, oferowali 1 record za 30-50 ziko XD
złoty biznes.
  • Odpowiedz