Wpis z mikrobloga

@Krashan-Bhamaradzanga: no dobra, i co będziesz na tym cyprze robił?

Pafos − miasto w Republice Cypryjskiej, w dystrykcie Pafos. W 2011 roku liczyło 32 892 mieszkańców. Leży na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. Ważny ośrodek turystyczny. Czwarte pod względem wielkości miasto kraju.
  • Odpowiedz
@JanTadeusz: no luźno, każdy zostanie księgowym albo będzie pracował w IT.

Tych zawodów jest promil w Polsce względem reszty, która musi fizycznie się pojawić w miejscu pracy.
  • Odpowiedz
@JanTadeusz: powiedz to tysiącam Polaków, którzy nie mogą pracować zdalnie.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia takich wysokich cen nieruchomości, ale nie o to chodzi.
Chodzi o to, że nie każdy ma możliwość pracy zdalnej, i nie ma fizycznej możliwości mieszkania tam, gdzie taniej. Jeśli by tak było, to wszyscy by się przecież wynieśli tam, gdzie nieruchomości są po 200 zł na metr, a nie 20 000 zł.

Swoją drogą, już się wyniosłeś
  • Odpowiedz
no dobra, i co będziesz na tym cyprze robił?


@G06DbT: pracował. Np jako kierowca autobusu miejskiego. 1800 euro netto. Jako singiel jestem w stanie z wypłaty kierowcy wynająć sobie bardzo duże mieszkanie z widokiem na morze, samemu się utrzymać i wyżywić i jeszcze kilkaset euro odłożyć. Spróbuj to zrobić w Warszawie za 5-6k zł xDDD
  • Odpowiedz
@Krashan-Bhamaradzanga: możliwości zarobienia w Warszawie są nieporównywalnie większe niż w cypryjskim kurorcie wielkości Knurowa. Pogoda na Cyprze od czerwca do sierpnia jest nieakceptowalna dla większości znanych mi ludzi, temperatury sięgające 47 stopni w cieniu to bardziej dla skorpionów niż dla homo sapiens.

Mam wiadomość typu "szok i niedowierzanie" - to cena w wawie jest niedoszacowana.
  • Odpowiedz
mordo ja mam mieszkania w Polsce w kilkua miastach


@JanTadeusz: o tak, wielki biznesmen, ma mieszkania po całej Polsce, i boli go to, że na Cyprze da się taniej wynająć niż w Wawie. Nie rozumiem twojego problemu.

Jeśli masz mieszkanie w wawie, i chcesz je wynająć, to chyba bardziej by ci zależało na wyższej cenie, niż niższej. Ale co ja tam wiem, biznesmen ze mnie słaby.
  • Odpowiedz
@JanTadeusz: no to o co płaczesz? Ale w sumie przecież możesz tam mieszkać, w końcu pracujesz w IT albo księgowości, a w Polsce najmować. W czym problem, skoro tu masz ludzi od roboty.
  • Odpowiedz
@Krashan-Bhamaradzanga: Wszyscy wrzucający co chwilę zdjęcia mieszkań na Cyprze, w Hiszpanii czy #!$%@?, tańszych niż w Warszawie czy Krakowie z jakiegoś powodu nie rzucają się, aby je kupować :/ Zupełnie nie rozumiem dlaczego :/
  • Odpowiedz
możliwości zarobienia w Warszawie są nieporównywalnie większe niż w cypryjskim kurorcie wielkości Knurowa.


@thorgoth: Gówno prawda. Na Cyprze nie ma żadnych problemów z pracą. Różnica polega na tym, że za przeciętną pensję cypryjską jesteś w stanie utrzymać się sam na dość dobrym poziomie, a za średnią krajową w Warszawie to wegetujesz, bo ledwo Cię na mieszkanie stać.

Pogoda na Cyprze od czerwca do sierpnia jest nieakceptowalna dla większości znanych mi ludzi
  • Odpowiedz