Wpis z mikrobloga

@damiz74 @wiecejszatana Cheścijaństwo to jest chichot historii. Ta "religia" miała za cel zniszczyć każdą inna pod pretekstem bycia pogańską. Zniszczyć miejsca kultu i pobudować na ich ruinach swoje świątynie - ta powszechna praktyka chrześcijaństwa wymazywała wręcz inne religie (dlatego ciężko np. o rzetelną wiedzę o religi czy bóstwach Słowian). Nie mówiąc tu o eksterminacji Indian w Ameryce Środkowej / Południowej, to co się tam działo w odnesieniu to modnego w Europie Holocaustu
  • Odpowiedz
Jezus zaktualizował moralność Nowym Testamentem, cytujesz ST


@xkajteqx: a to faktycznie klasyczny wykręt ze słów Starego Testamentu, to zobaczmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mt, 5, 17-20

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść (...)


Swoją drogą ta aktualizacja moralna też mu zajebiście wyszła:

Ef, 6, 5-9

Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią, w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom jak Chrystusowi (...)
  • Odpowiedz
@damiz74: Ateistyczny atak na Chrześcijaństwo używając ich własnej dialektyki statycznego i Boskiego (a zatem na zawsze wiążącego i perfekcyjnego) tekstu jest dość skuteczny. Tutaj wychodzą problemy oparcia religii na dogmacie i ortodoksji.

To nie tak, że wtedy były ateistyczne miasta gdzie chodziło się tylko do teatru, piło herbatkę i tańczyło się na polach kwiatowych. Religie przyniosły na tamten okres dużo praw ludziom (oczywiście to bardziej opinia niż fakt - a co
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty: jasne ale raczej nie analizują tych ksiąg tak jak na przykład ortodoksyjni chasydzi którzy zastanawiają się czy mogą zapalić światło w lodówce w szabas i mają specjalne rzepy żeby się nie zapalało. Jest to pewna różnica( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@damiz74

Niemożliwe że nie lubisz ewangelii na pewno jakieś gówno czytałeś serio jakie zabójstwa w imię Boga co ty gadasz złe czytałeś. Mówie ci, zle czytałeś inne spróbuj a ja ci podam inne wersety, nie da się nie lubić ewangelii , co ty gadasz inne musisz spróbować bo różne są
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
@damiz74: @cebekk @wiecejszatana Zawsze pował mnie to jak efektywna jest biblia z biologicznego punktu widzenia. Człowiek wyewoluował z chordy malp rzucających dzidami. I nagle musiał żyć z domach społeczeństwie i monogami do czego zupełnie się nie nadawał. I nadchnione generację wymyślały bogów tak długo aż znajdzie się work around na biologię.
Nie wiesz, czy nie dają Ci brzuchej, 9 miesięcy narzeczeństwa, dzieci zdechną z głodu bez rodziców, nie rozpływałby ślub, przed
  • Odpowiedz