Wpis z mikrobloga

czym jeszcze ludzie jeździli kilkanaście lat temu


@Adamfabiarz: ludzie w 1997 jeździli już e39, e38 które twoja fabie połykają razem z garazem, którego nie masz, na etapie samej koncepcji

Chociaż e34 które jeździ od 1987 także ma wszelkie wyposażenie, naped, zawieszenie którego nigdy nie doświadczysz w żadnej skodzie
  • Odpowiedz
@programista15cm a co takiego miała e34 oprócz klimy, elektrycznych foteli i lusterek, grzania dupy i automatycznej skrzyni biegów?

Jakiej rzeczy nie mogę mieć w skodzie co była w e34? Silniki to wiadomo, nie wina skody ze r6 czy v8 wypadło z obiegu.
  • Odpowiedz
@open_or_die: jednym słowem: wyważenie? Tego nigdy zadna skoda nie miała.

Drugie słowo napęd (slinik R6 albo V8 i przeniesienie, RWD)

Reszta to takie bzdury jak więcej niż jedna poduszka powietrzna, el regulacja kierownicy z pamięcią (jak otwierasz swoim kluczykiem to wszystko się ustawia), podwójne szyby ...
  • Odpowiedz
@programista15cm posiadam bmw f11, miałem e34 za młodego. Wiadomo bmw ma dosyć precyzyjny układ kierowniczy, masa jest dobrze rozłożona ale nie wiem jakbym miał to porównać do wygodnej skody, inny typ auta dla innego typu użytkownika.

To samo może Ci napisać użytkownik Octavii że coś te bmw jest zbyt nerwowe przy byle ruchu kierownicą.
  • Odpowiedz
@open_or_die: stary jechałem przeostatnia skoda superb kilka tygodni temu (bo nie przyszla jeszcze najnowsza do salonu) i przy kosmetycznej warstwie wody kola buksowaly do 4 biegu. Taki tam jest układ przeniesienia napędu

Oczywiście da się to wyczuć i dozować gaz tak żeby nie stracić trakcji, ale ilość momentu możliwego do przeniesienia przez to auto jest żałosna.

Na dodatek jezdnia nie była morka a raptem wilgotna. Wysiadając przed salonem spojrzalem czy aby
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: twoja fabia od tej dacii nie jest dużą przepaścią. Masz bębny na tyle może ciut bardziej masz udany pojazd niż Dacia 1300 bo to był najgorszy złom KDL. Dalej masz na tyle korbotronik.
  • Odpowiedz
Kurde bela jak sobie obejrzę, czym jeszcze ludzie jeździli kilkanaście lat temu


@Adamfabiarz:

Nie wiem czym ty jeździłęś, ale kilkanaście lat temu to ja miałem Alfę w najwyższej wersji wyposażenia, silnikiem 1,75 turbo 235 KM, skórzaną tapicerką, sportowymi fotelami, seryjnymi feglami 18" i wieloma innymi bajerami.
  • Odpowiedz
@programista15cm to w takim razie weź to gdzieś zgłoś, skody są niebezpieczne jeśli przy mokrej nawierzchni nie da się jeździć i palisz gumiaka na 3 biegu xD

Nie to co w bmw z rwd które nie może podjechać pod małą górkę jak spadnie centymetr śniegu.
  • Odpowiedz
  • 1
@programista15cm:
98-99% swojego dotychczasowego życia spędziłem w największych i najbardziej rozwiniętych miastach Polski. I też pod koniec lat 90. chodziłem do szkoły. Jeszcze mi powiedz, że w 1997 te e38, e39, E i S klasy stały obok siebie na jednej losowej ulicy haha.
  • Odpowiedz
Jeszcze mi powiedz, że w 1997 te e38, e39, E i S klasy stały obok siebie na jednej losowej ulicy haha.


@Adamfabiarz:

Owszem, stały. Na ul. Parafialnej, Plebańskiej, czy innej Kościelnej.
  • Odpowiedz
Kilkanaście lat temu to ja nie miałem jeszcze prawa jazdy.


@Adamfabiarz:

No widzissz - podajesz Dacię 1300, której produkcja skończyła sie dokładnie 40 lat temu. A kilkanaście lat temu to debiutowały np. BMW F10, Lexus LFA, czy Bugatti Chiron.

Także słaby trolling kolego tym razem, choć niezmiernie doceniam te trollowanie o Fabii.
  • Odpowiedz
  • 0
@kasztan00: No a teraz powiedz jaki jest i jaki był średni wiek auta w Polsce. Kilkanaście lat temu jeździły auta, które średnio wtedy miały po ok. 20 lat.
EDIT: Sprawdziłem. Tą Dacię w wersji 1310 produkowano do 2004, a w wersji pick up do 2006.

@Lardor I bardzo dobrze, że mam korbkę z tyłu. Po co dodatkowa elektronika.
  • Odpowiedz